Opnieuw een forse klap op de beurzen, zowel vrijdag als vanmorgen zakken de koersen verder weg zodat het op een CRASH begint te lijken. We kunnen nu het best afwachten op wat er komt, de volgende beweging omhoog zal hoe dan ook zeer krachtig zijn want de grootste positieve uitschieters zien we juist in een 'Bear Market'. We zijn daar nu in terecht gekomen door de 20% daling vanaf de top op Wall Street en ook in Europa zien we dat nu. Het is wachten op het signaal om er wat mee te doen, we moeten wel voorzichtig blijven uiteraard want we zitten in een moeilijke fase ... Zodra er een momentum komt stuur ik een mail en een SMS bericht om in te stappen. Wie nog geen lid is kan zich snel inschrijven om zo niets te missen ...
De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 3.040 dollar, de Brent olie komt uit rond de 63 dollar. De 10 jaars rente in de VS komt vanmorgen uit rond de 3,88% en zakt snel terug, de euro komt vanmorgen uit rond de 1,102 dollar. De Bitcoin staat vanmorgen rond de 75.000 dollar.
Exclusieve signalen voor onze leden:
Bij Trading hebben we dit jaar (2025) al een mooi resultaat kunnen behalen, bij Guy Trading en Systeem Trading komen we uit op 48%, bij Polleke Trading halen we 42%. We gaan deze week weer wat kunnen doen zoals het er nu naar uitziet.
De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JUNI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Maandag 7 april 2025:
Kan het slechter? Haast niet en we kunnen Trump dank je wel zeggen voor deze malaise, zijn zogenaamde 'Liberation Day' kunnen we beter omdopen tot 'Panic Day'. En nog pocht hij tijdens een interview met wat journalisten dat er gewoon niks aan de hand is en dat de markt een medicijn nodig heeft. Daar zal hij wel een renteverlaging mee bedoelen maar of de Fed dat zal doen is een andere vraag want de inflatie zal fors oplopen.
Verder is er niemand blij met wat er gaande is, eerder kon men nog zijn capriolen verdragen maar nu iedereen fors geld aan het verliezen is zal dat wel voorbij zijn. De grote vrienden van Trump waar hij mee pronkte zoals Musk, Zuckerberg, Bezos en anderen uit de BIG Tech groep voelen als geen ander de mes steek in de rug, ze verliezen allemaal al meer dan 30% van hun kapitaal, Musk zelfs meer als we naar Tesla kijken. En nu krijgt de Bitcoin ook al rake klappen vanmorgen met een daling van 10%, vorige week viel dat nog mee met de crypto munten.
Verder zien we in de VS ook steeds meer ontevredenheid, de afgelopen jaren zat vrijwel iedereen in aandelen en werden de portefeuilles steeds meer waard maar in een paar dagen tijd verdampt er maar liefst 20% tot 25%. De mensen komen al de straat op om te protesteren, Trump staat op zijn minst onder zware druk nu. Hoe hij daar mee om zal gaan moet blijken de komende dagen, weken en maanden.
Verder, zware verliezen op de beurzen vrijdag en ook vandaag staat alles fors in het rood. Verliezen tussen de 4,5% en 6% zien we via de futures in Europa, ook de futures op Wall Street staan fors lager met 4% tot 5,5% verlies. Door de 'circuit breaker' werden de futures al een keer stil gelegd in de nacht. Het wordt een zware sessie merken we meteen al, aan volatiliteit geen gebrek in ieder geval.
Vrijdag verloren de indices al zeer fors, de Dow Jones sluit met 5,5% verlies, de S&P 500 verloor 6% en de Nasdaq moest 5,8% inleveren. Verder verloor de Nasdaq 100 zo'n 6% terwijl de SOX index met 7,6% verlies de sessie afsloot. De Dow Transport index moest 3,4% inleveren, de Russel 2000 verloor vrijdag 4,4%. De Nasdaq en de Russel 2000 komen met de daling van meer dan 20% vanaf de top nu terecht in een 'Bear Market'
Hoe dan ook het volgende:
- De AEX opent naar verwachting 48 punten lager
- Europese futures wijzen op forse verliezen
- De beurzen in Azië sluiten met forse verliezen
- De VIX-index staat vanmorgen rond de 38 (paniek range)
- De euro/dollar komt uit rond de 1,102 dollar
- De 10 jaar rente in de VS staat rond de 3,88%
- De goudprijs komt vanmorgen uit rond de 3.040 dollar
- Voor een vat Brent olie betaalt men nu 63 dollar
- Bitcoin komt uit op 75.000 dollar
Azië:
De Aziatische indices sluiten zwaar negatief vanmorgen, in Tokio zien we een verlies van 7,7% op de borden, de Hang Seng valt meteen op met een daling van maar liefst 12,5% ofwel tot 2.850 punten. Verder zien we een verlies van 8,4% bij de Shangai index.
Europa:
Europa kende een zeer negatief verloop vrijdag, de DAX verloor 4,95% en sluit af op 20.642 punten. De Franse CAC 40 verloor 8,1% terwijl de AEX met 36 punten (-4,1%) verlies afsluit op 841,3 punten. Het lijkt erop dat Europa ook vandaag met een stevig verlies start.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:
- De futures openen overal flink lager, de futures gekoppeld aan de belangrijkste indexen daalden allemaal met ongeveer 4% tot 6% vanmorgen. De handel werd zelfs al even stilgelegd gedurende de nacht.
- Trump noemt de tarieven nog steeds 'iets heel moois' terwijl markten blijven instorten na de schok van zijn 'Bevrijdingsdag'.
- JPMorgan is nu de eerste grote Wall Street-bank die een recessie in de VS voorspelt na de tarieven van Trump.
- Bill Ackman waarschuwt nu al voor een 'economische nucleaire winter' als Trump vandaag niet in actie komt om de boel terug te draaien.
- President Trump zei zondag tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One dat je soms zelf ook medicijnen moet slikken om beter te worden als hem wordt gevraagd naar de recente uitverkoop op de markt.
- Een van de meest optimistische analisten op Wall Street verlaagde zijn koersdoel voor het aandeel Tesla met maar liefst 43%. Hij verwees daarbij naar de crisis die was ontstaan door het handelsbeleid van CEO Elon Musk.
Market map:
In het overzicht ziet u de dieprode kleur door de grote dalingen op Wall Street en de S&P 500 index. We hebben de map nog niet zo rood zien kleuren de afgelopen jaren. Enkele bedrijven die vooral binnenlandse omzet halen kleuren minder rood en enkelen zelfs groen maar ze zijn op 1 hand te tellen.

Korte analyse goud, zilver, olie en de bitcoin :
De koers van het goud zakt verder weg tot rond de 3.040 dollar Weerstand nu eerst rond de 3.100, 3.150, 3.175 en 3.250 dollar. Steun nu eerst rond de 3.025 en 3.000 dollar. Het zilver moest opnieuw fors inleveren, dat komt vooral door dat kleine of retail beleggers kiezen voor zilver in de plaats van goud. Het edel metaal verloor vrijdag bijna 7% en komt nu uit rond de 30 dollar. Weerstand nu rond de 31, 32, 32,5, 33 en 34 dollar. Steun nu rond de 30 en 29,5 dollar, later rond de 28 dollar steun.
De olie zakt ook verder met vanmorgen een koers rond de 63,2 dollar. Na de top rond de 75,5 dollar van woensdag zien we de stevige daling doorzetten. Steun nu rond de 62 en 60 dollar, later steun rond de 58 en 56 dollar.
De bitcoin moet het nu ook ontgelden en zakt terug tot rond de 75.500 dollar vanmorgen. De target zone blijft 70.000-72.000 dollar wat mij betreft, daarna zien we verder.

Exclusieve signalen voor onze leden:
Bij Trading hebben we dit jaar (2025) al een mooi resultaat kunnen behalen, bij Guy Trading en Systeem Trading komen we uit op 48%, bij Polleke Trading halen we 42%. We gaan deze week weer wat kunnen doen zoals het er nu naar uitziet.
De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 JUNI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.
Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop
Resultaat signaaldiensten 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart