...

Stieren slaan hard terug!!

21 april 2006, 09:00 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 2 / 12 | (0)


De markt is ongekend sterk. In drie dagen bijna 20 indexpunten erbij. De gretigheid kent geen grenzen. Ja, uiteraard ben ik teleurgesteld over de gang van zaken. Maar wie had deze draai verwacht. Ik niet in ieder geval. De uitbraak was een feit. De 464-465 geknakt. Maar dat was helaas voor mij van zeer korte duur. Alle beren zijn op het verkeerde been gezet. Een dure les wat mij betreft. Had ik vorige week op papier nog een leuke winst eruit gehaald in deze moeizame weken. In één week staat alles op verlies. Auw dat doet even pijn.

Toch zet ik een groot vraagteken bij de gang van zaken. Een van de wijze lessen is, dat je nooit tegen de trend in moet gaan. Maar daarom ben ik ook een contrarian. Ik doe juist niet wat de massa schreeuwt en zegt. En dat heeft soms nare gevolgen.

Wat mij tegenhoudt om de switch naar het kamp der stieren te maken zijn goud, olie en de rente. Nog nooit stond goud zo hoog de afgelopen 20 jaar. Maar liefst $641. Olie breekt ook alle records sinds lange tijd. Maar liefst ruim $75. En toch stijgen de beurzen. De indicatoren voor inflatie staan roodgloeiend en het einde is nog niet in zicht. Dit betekent dat de rente dus toch verder omhoog zal moeten. Iets wat de FOMC deze week nog tegensprak. Knap staaltje wat de beurzen dan toch laten zijn. De stijgingen nemen parabolische vormen aan. De tijden van 2000 komen weer naar voren althans zo lijkt het.

Wie het gaat winnen weet ik ook niet. Tot nu toe zijn de stieren aan de winnende hand en niet zo’n beetje ook. Maar HOOGmoed komt voor de val. Ik ben benieuwd wat het gaat brengen de komende weken. De trend zegt in ieder geval verder omhoog. De indicatoren goud, olie en rente zeggen het tegenovergestelde.

Naar de expiratie ziet mijn portefeuille er als volgt uit:

Aantal

Fonds

Koers

Waarde

O.W.

Ongerealiseerd

Onger. %

Margin


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.