...

Pennies from heaven oftewel taoïsme en kredietcrisis

28 oktober 2008, 18:42 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)


Het destruc­tive beleggen van hedge­funds kent nog steeds geen gren­zen. Het aan­deel VW op de DAX is daar een voobeeld van alsook de pogin­gen om ING en AEGON tot pen­ny te ver­hef­fen. Lees in de NRC van van­daag de inter­views dan wel overzicht­en van fig­uren zoals Roubi­ni en Faber die ook via Bull vs Bull​.com zo nu en dan te lezen zijn. Een ver­strekkende ingri­jpen van de over­heid in het dagelijkse lev­en om de gang erin te houden. Dat is dan de laat­ste klap in het gezicht van de lib­er­aal’ die we de afgelopen twintig jaar hebben leren ken­nen. Overi­gens de bank van Enge­land denkt dat er pak­weg 2,3 tril­lion dol­lar afgeschreven moet wor­den ter­wi­jl het, naar gefluis­ter, een bedrag van 65 tril­lion dol­lar is. Nog 63 tril­lion dol­lar. Maar nu eerst Taoïsme.
ik kort het een beet­je in. De strekking van het ver­haal bli­jft gelijk. Mijn­heer Yu was een rijk man uit Liang, wiens fam­i­lie onmo­gelijk wel­varen­der kon zijn. Hij had meer geld en zijde dan hij kon tellen. Hij bek­lom eens een hoog paviljoen dat uitzag over de hoofdstraat(mainstreet), liet muzikan­ten aan­rukke­nen wijn bren­gen en speelde met dobbel­ste­nen op het dak, ter­wi­jl een groep sol­dat­en door de straat liep.Een van de spel­ers op het paviljoen deed een ges­laagde worp en lachte ter­wi­jl hij twee vis­sen omkeerde. Daar­door liet een wouw die net overvloog, een rotte muis vallen pre­cies op en van de sol­dat­en. De sol­dat­en wer­den boos want zij had­den mijn­heer Yu niets gedaan en toch verned­erde hij ons met een rotte muis. We lat­en dit niet ongewro­ken en onze kracht­en bun­de­len met één doel voor ogen: we verza­me­len al onze ondergeschik­ten en roeien de fam­i­lie uit. 

Dit is nu pre­cies de kern van de kredi­et­cri­sis. Bin­nenko­rt zal, als mijn­heer Faber gelijk kri­jgt, de beurs een tijd­je ges­loten moeten wor­den want zoals AEGON een pen­ny­s­tock wordt zal ieder aan­deel een pen­ny waard wor­den. Wat mij betre­ft, liev­er van­daag dan mor­gen want noog steeds zijn er mensen die niet willen begri­jpen wat mark­twerk­ing is: een beurs sluiten is ook onderdeel van die marktwerking. 

Overi­gens, ik kreeg een mail dat fysiek goud en zil­ver niet meer of nauwelijks te kri­j­gen zijn. Uitverkocht ter­wi­jl de koers van zil­ver heel laag is.

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.