...

okt, nov, dec: expiratie 495

21 oktober 2006, 09:00 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)


Het beleg­gingspa­troon is maar al te duidelijk. Houdt de oliepri­js op 60$ dan trekt de economie het komende kwartaal weer aan en laat de DJI niet zakken. Een paar pun­ten fel omlaag om mensen de put in te jagen en doe dan de dek­sel op de put. Is er geen onder­zoek­sjour­nal­ist die infor­matieli­j­nen tussen de cen­trale banken, over­heid en com­mer­ciële banken weet bloot te leggen? Kri­tis­che mensen zijn niet welkom, bij geen enkele regering. Kri­tis­che mensen wor­den met pek inges­meerd. In vri­je mark­ten geloof ik al lang niet meer. Lib­eralen vin­den zichzelf goed ook al is aange­toond dat min­is­ter Zalm doet wat hij niet moet doen: de economie over de kop jagen. De VOC men­tal­iteit, man. Bid, werk en weest gelukkig. Ook aan­de­len­mark­ten wor­den gema­nip­uleerd. Er zijn teveel min­is­ters van finan­ciën die bew­eren dat bij een pri­js van 60$ de vat olie de economie nog te rege­len is. Hoe is het mogelijk dat er een anal­ist is die beweert dat de goede stand van de aan­de­len­beurzen mede de oorza­ak is van een goed draaiende economie? Bush wist een paar maan­den gele­den gewoon wat hij deed met zijn ver­zoek aan een olieprins om meer olie op te pom­pen: Uit­s­tel van terug­gang in de koers van de S&P om de pen­sioen­pot van Amerika­nen gevuld te houden. 
Ik ben al heel lang con­trair van­wege het afscher­men van een porte­feuille. Voor dat doel bij voor­baat een tamelijk negatief sce­nario ont­wor­pen wat me zou kun­nen overkomen en dat sce­nario gebeurt ook nog. Het zij zo. 
De aan­de­len­mark­ten bli­jven hor­i­zon­taal fluctueren tot­dat er meer negatieve’ bericht­en dan zijn posi­tieve’ berichten. 
Zolang op de beursvlo­er het idee over­heerst dat het goed gaat al of niet onder druk van opiniemak­ers zullen er geen forse dalin­gen komen. Een zijwaartse beweg­ing heeft ook het effect van een dal­ing waar­na er weer omhoog gespurt kan wor­den om de mil­jar­den investerin­gen van de afgelopen maan­den veilig te stellen. Op naar de 525 in Jan­u­ari. Waarom? Het idee over­heerst dat alles te onder­van­gen is door een goede organ­isatie en samenwerking. 

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.