...

DJI 6000 ipv 6500? Jan 2010 weer 9000?

5 maart 2009, 18:17 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

Ik ver­lies nog steeds op mijn longs AEX en S&P ook al van­wege mijn inschat­ting dat in ene door­gaan naar 6500 wat veel is van het goede én omdat ik de tur­bo’s laat uit­top­pen. Of de beurs’ zes maan­den vòòr loopt op de stand van zak­en in de economie’, betwi­jfel ik, want waarom reageer je dan op uit­sprak­en van cen­trale bankiers? Lopen die dan ook zes maan­den voor op de wereld? In eerdere com­mentaren mijn­erz­i­jds was een pen­ny­s­tock ING en AEGON als mogelijkheid geop­perd. Het begint daar nu aardig op te lijken.
Ik ben onvoorzichtig gok­lustig geweest en daar­voor wordt ik ges­traft met ver­lies. Helaas. De ver­liezen zijn absolu­ut genomen klein maar relatief groot. Mijn vol­gende long AEX koop ik op niveau 135 en die van de S&P op 500. Mijn tweede doel van 4500 DOWN­JONES ligt nu wel in het ver­schi­et. Wat men nu wil is een doorstoot naar 180 en dan gaat mijn tweede long AEX er ook aan. Houdt er reken­ing mee dat dit jaar DOWN­JONES terug­keert naar de 9000. Overi­gens ben ik van mening dat men geen goud moet kopen, wel verkopen als het weer in de buurt van de 1000 dol­lar komt want duur goud is nu een­maal duur en als DOWN­JONES echt omlaag gli­jdt naar nor­male niveau’s zal goud niet ook duur zijn. Er is mijns inziens nog een reden waarom aan­de­len zo duur waren: pen­sioen­fond­sen moeten, gezien de grote bedra­gen die men moet ophoesten, wel een opstuwend effect hebben op het niveau van aan­de­len. Reken maar eens na: ruwe schat­ting natu­urlijk, neem aan dat er 300 miljoen mensen geduren de 25 jaar ieder jaar 12×300 euro gemid­deld uit­ge­keerd kri­j­gen, dat is een bedrag dat 300 miljoen 2250.000=675 tril­jard euro groot is. Ik neem 300 miljoen omdat dat de pop­u­latie is dat de komende jaren gevoed moet wor­den in heel Ameri­ka, EU, Cana­da en Aus­tral­ië. ik neem een bedrag van 300 euro per maand als een gemiddelde.

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.