...

Deze week nieuwe High,s voor de AEX?

12 maart 2006, 09:00 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 10 / 12 | (0)


Na een week­je zon­der bij­drage nu een update van mijn kijk op de markten.
De AEX heeft tot op heden suc­cesvol 449 getest als ste­un en is na het bek­end wor­den van de banen­ci­jfers in de VS sterk door weer­stand 455 gebro­ken om op het hoog­ste punt van de dag te sluiten.
In mijn ogen is een dag als vri­jdag er een van de gekken,sterke industriële cijfers uit Ned­er­land wor­den genegeerd ter­wi­jl zo,n gema­nip­uleerd banen­ci­jfer won­deren doet.
Tot 14.30 staren naar een beurs die hele­maal niks doet is slaapver­wekkend om daar­na alles te zien bewegen.
Ook RDS sloot op de High van de dag,persoonlijk zie ik dit door het noodza­ke­lijk opkrikken van­wege de index futures van de index.
En aangezien RDS zwaar­we­gend is word hij als instru­ment daarin gebruikt.
Wat mij wel als RDS vol­ger pleziert is de bodem welke nu al 4 keer op de AMEX olie index is neergezet,vrijdag weer een hammerlow.
Helaas beweegt de pri­js van olie vooral zijwaarts en ieder moment als men verwacht de bodem is gezet valt het weer terug.
Ook deze gevecht­en vin­den plaats in goud/​euro/​indexen alles beweegt vooral; zon­der richting.
Wel is de rente geste­gen wat je toch als opti­mistisch mag inschat­ten voor de economie.
En aangezien in het begin een sti­j­gende rente door de aan­de­len mark­t­ten als posi­tief word ervaren kan het heel goed zijn dat we afgelopen week onze laat­ste instap­kans hebben gehad op weg naar nieuwe highs.
Per­soon­lijk bli­jf ik posi­tief op de beurs al zijn de gelu­iden wat de verkoop betre­ft bij de detail­han­del tot op heden nog niet erg prettig.
Mijn ervar­ing verteld me dat de detail­han­del 12 jaar achter­loopt ten opzicht­ten van de indus­trie en dat een daad­w­erke­lijk her­s­tel daar ieder moment gaat startten.
Ook uit dat oog­punt kan je een sti­jging van HGM zien op de AEX.
Wat een kan­srijk aan­deel hier­bij gaat wor­den is AHOLD,wanneer hij 7,11 breekt zou het wel eens het tem­po van HGM kun­nen krijgen.

AMEX 





Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.