...

dec/jan expiratie 495/505

25 november 2006, 09:00 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)


Voor het eerst heb ik gelezen wat ‘’the invert­ed yield curve’’ nu eigen­lijk betekent. De rente op korte ter­mi­jn is hoger dan de rente op lange ter­mi­jn waar­bij rente gelezen moet wor­den als ‘’risi­codekkend bedrag’’ . Meestal wordt er een oorza­ak-gevolg redener­ing aan vast­gekop­peld voor wat betre­ft het begin van een recessie. Het prob­leem is dat de wereld sinds pak­weg het jaar 2000 grondig is veran­derd. Euraz­ië bestaat nu uit vijf blokken: EU, SU, India, CU en ‘’Japan/​Korea’’ . Gevoegd hier­bij: Cana­da, VS, Brazil­ië en Aus­tral­ië. Boven­di­en werken de cen­trale banken van Japan, VS, EU nauw samen. Hoe dan ook, het is niet zo een­voudig te zeggen of er een recessie aankomt. Een economis­che groei van 2% is ook een economis­che groei. Dat man­isch kap­i­tal­is­ten gebouwen willen lat­en reiken tot ver in de hemel om aan te geven dat ‘’mon­ey mon­ey above all’’ het enige alom­vat­tende principe is en daarom een groei van min­stens 3,5% nodig is.(Ik heb het niet over de tech­niek die nodig is om dergelijke gebouwen te mak­en, dat staat voor mij buiten enige dis­cussie.) Het enige wat nodig is, is water, aarde, lucht, beesten, planten en vuur. Zelf heb ik een woon­piramide annex berg ont­wor­pen liggend in het cen­trum van Ned­er­land met een tophoogte van 1500 meter voor bewon­ing en beboss­ing. Gebruik daar­voor sloopge­bouwen, bag­ger en niet gebruikt mate­ri­aal van de hele E.U. Nodig? Wel­nee, het organ­is­eren ervan tot een soci­aal geheel is een uitdaging. 
Wat de beurs betre­ft: Tja, ik dacht dat het rustig zou bli­jven kabbe­len tot na het week­end. Niet dus. Op het juiste moment de ver­keerde besliss­ing genomen. Een dergelijke fout her­stellen kost geld en in het erg­ste geval nog meer geld. Merk­waardig genoeg tre­den negatieve scenario’s nog op ook als men er van tevoren mee reken­ing houdt. Het sust het gemoed, het leegt de porte­mon­nee en dat is dan ook alles.
Ik verwacht wel expi­ratie dec aex 505. Dat de euro nu duur is ten opzichte van de US dol­lar zegt niets over de bedri­jf­s­re­sul­tat­en van Ned­er­landse bedri­jven. Als het zo uitkomt zal men dat aan­gri­jpen om de koersen omlaag te duwen onder het mom van onzek­er­heid over de toekomst. De euro is de afgelopen jaren fors duur­der gewor­den t.o.v. de US dol­lar en de resul­tat­en vie­len mee, zozeer zelfs dat de AEX van ver­baz­ing achter bleef bij de andere beurzen. Is dat soms een strate­gie van de mark­t­mak­ers? Dat de US dol­lar duur­der zou wor­den wist men bij aan­vang van de oor­log in Irak. Een oor­log kost geld en de financier­ing ervan ver­loopt via waardedal­ing van de betr­e­f­fende munt. 
Wat de Ned­er­landse poli­tiek betre­ft: Mevr. Ver­donk gri­jpt de macht in de VVD waar­bij kop­pen zullen rollen. Dat er islami­eten zijn die poli­tieke macht willen hebben in Europa mid­dels financier­ing van moskeeën lijkt me geen rare gedachte omdat Chris­te­nen dat ook deden en doen. Het is een poli­tiek spel dat gespeeld wordt zolang er mensen zijn. 
Dat Chi­na steelt en rooft in de E.U. omwille van paten­ten, zie het NRC van afgelopen vri­jdag, en dat op grote schaal is nieuw voor mij maar niet verassend. Naïviteit is een ken­merk van mensen die niet hoeven sjap­pe­len voor hun brood. Hard­er werken is niet het mot­to maar wakker wor­den uit de roes van alco­hol en drugs is het mot­to waar­bij de geschiede­nis niet ver­geten moet wor­den dat de UK oor­log in Chi­na heeft gefi­nancierd met opi­umhan­del, dat UK in Irak een dic­ta­tor heeft ver­dreven en een nog grotere dic­ta­tor in het zadel heeft geholpen en dat Sad­dam Hoes­sein niet door de VS is gepakt maar dat slaperige jour­nal­is­ten U willen lat­en geloven dat dat heeft plaatsgevonden. 

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.