...

Beurskrach als volksvermaak

9 augustus 2007, 09:00 | US Markets Redactie | leestijd: 1 minuut | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)


Op maandag ston­den nieuws­bericht­en vol van bloed aan de paal’ ter­wi­jl er slechts een dal­ing was van een 2%. Wat jour­nal­is­ten niet opvalt is het dolle gedrag gedrag van bulls. Op zich te begri­jpen want de put-call ratio werkt in het voordeel van de han­de­laren. Dump de aan­de­len dan werkt deze ratio als bodemkaatser waarmee grof geld te ver­di­enen valt behalve als er negatieve bericht­en in het oog ver­schi­jnt zoals BNP. Onze’ banken hebben geen last? Men heeft al moeite om de ABN-AMRO in eigen beheer te houden en ook dat wordt als positeif gezien. Immers, het ver­di­ent lekker in eigen zak.
Boven­di­en is het speculeerge­drag buitenge­woon agressief te noe­men als men bedenkt dat het credi­et in de USA fors geste­gen is in de afgelopen twee maan­den. Geen jour­nal­ist die zich afvraagt waarom. Als de hypotheek niet over te sluiten is, zal het geld ergens anders van­daan moeten komen: de cred­it­cards, wat veel en veel duur­der is. Kor­tom. een negatief bericht wordt terz­i­jde geschoven en het posi­tieve bericht van Cis­co wordt omar­rnd, waarschi­jn­lijk om de zware ver­liezen op een agressieve manier terug te ver­di­enen. Mijn ervar­ing is dat dan juist nog grotere ver­liezen zullen optre­den. Ik ben benieuwd hoeveel banen erbij zijn gekomen, flut­ba­nen wel te ver­staan. Geen politi­cus die zich waagt uit te spreken over de kwaliteit van de nieuwe banen. Immers, wat moet men doen om goede banen terug te kri­j­gen? Het is net als met het onder­wi­js. Al jaren hoor ik dat het HBO in bepaalde sec­toren makke­lijk is, waar­door HBO stu­den­ten de indruk kri­j­gen dat een uni­ver­si­taire studie bin­nen hun ver­mo­gen ligt. Geen bestu­ur­der die daar wakker van ligt of heeft gele­gen. Het niveau heeft men bewust omlaag gehaald onder het mom van zolang het goed gaat, gaat het goed. 

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.