...

Bernake's short coming?

18 juni 2006, 09:00 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 6 / 12 | (0)


Onder­staande grafiek laat ruwweg zien hoe de AEX de afgelopen maan­den zich bewoog van laag­ste punt naar laag­ste punt. De tweede golf had iets hoger moeten top­pen. Komt er nog zo een golf dat in dit patroon past zal de top in de buurt van de 800 moeten liggen. Eeen beet­je schat­ten met ver­huodin­gen zal dat vol­gend eind jaar moet zijn. Het is nu duidelijk te zien dat er wel golf­be­weg­in­gen te gebruiken zijn om een vloeiende AEX te lat­en zien. Kor­tom, de bij­na chaos the­o­rie. Ik ben benieuwd wat de komende week de DJI zal doen. His­torisch bekeken moet de DJI pak­weg een half jaar na het aantre­den van de nieuwe FED voorzit­ter een dieptepunt bereiken. Ik houd het nog steeds op 10.350 of eventueel nog lager. Stu­iteren en knikkeren met aan­de­len is het devies. Hoe de pres­i­dent van de USA van zijn onder­da­nen durft te ver­lan­gen mid­dels beleg­gin­gen zelf voor hun eigen pen­sioen te zor­gen, is mij een raad­sel. Twee keer bin­nen zes jaar pen­sio­en­gelden ver­liezen, de kans hierop is als par­ti­c­uli­er aanzien­lijk grot­er dan bij pen­sioen­fond­sen. Het doet alle hoop varen dat par­ti­c­ulieren zich voor de derde keer in korte tijd laat beet nemen. 
De goud­pri­js daalde meer dan mijn geschat­te 580. Een lood­rechte beweg­ing wordt bij­na alti­jd gevol­gd door een tegengestelde beweg­ing van kor­tere duur. Voor­lop­ig zie ik geen 700 meer en bij een verdere dal­ing van de DJI zal Goud mee­gaan. Waarom? Er is nog zoveel spec­u­latief geld in de pri­js ver­w­erkt en iemand leeg schud­den is ook een vak. Ik ben benieuwd de komende week. 
In het NRC gelezen dat er een anal­ist is, van een grote USA bank met oliebe­lan­gen, die verwacht dat olie dit jaar zal dalen naar pak­weg $42. Op zich een aardi­ge gedachte, con­trair wat men voor­spelt en wat astrolo­gen in olie” zien gebeuren. Heb je teveel geld stop het in tur­bo short olie bij het huidi­ge niveau. Ga op vakantie en accepteer dat het uitge­topt wordt maar lees onder­wi­jl wel de krant of olie op een dieptepunt komt te staan en verkoop dan op een gun­stig moment.

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.