500? Of toch net niet. Ik verwacht het niet. Niet de laatste week in 2006 en ook niet de eerste weken van 2007. Ik zie steeds meer signalen die mij aangeven dat de VS grote problemen gaat krijgen. De afgelopen week waren er wederom zeer slechte economische cijfers en het technische plaatje verslechterd ook langzamerhand. Vooral bij de SOX en de NDX staan de seinen op rood. Ook lees ik artikelen waarin verwezen wordt naar een stijging van zg. “insider selling”. Topmannen van bedrijven die hun eigen aandelen van de hand doen. Een teken aan de wand? Weten zij al meer? Zij kunnen en moeten het eigenlijk beter weten dan wie ook. Dat we 400 zullen gaan zien in 2007, is weer het andere uiterste. Niet dat ik dat scenario erg vind, neemt u mij niet kwalijk als ik zeg “graag zelfs”, maar daar zie ik nou ook weer geen reden toe. Maar mocht de VS echt in een recessie gaan uitkomen, dan sluit ik die 400 niet meer uit. Ook de Elliott aanhangers zien 400 op de borden in 2007. Zij geven aan dat de AEX in de laatste golf (V van III) van de stijging zit. En gewaagde uitspraak, die ik ook zeker zal blijven volgen. Nu zou golf IV moeten volgen, wat betekent dat de stijging vanaf 410 gecorrigeerd moet gaan worden.
De dubbele top op de AEX is na deze week een feit. Zolang de 498 niet wordt gebroken, hebben de beren niets te vrezen. Een daling tot 483 mag niet worden uitgesloten. De RSI, een indicator die ik op de voet ga volgen om mijn TA kennis te verhogen en iets te kunnen zeggen over de richting van de beurzen, ketst duidelijk af op de zone 65. Een signaal dat bearish wordt verondersteld. Onder de 40 betekent een bevestiging van de trendomkeer. Dus we houden het (RSI) scherp in de gaten. De daling van deze week mag echter niet serieus genomen worden gezien het lage volume waarmee een en ander tot stand komt. Momentum en volume is hierin zeker net zo belangrijk. Dat zal de komende week niet anders zijn. Ronddobberen wordt het de komende weken, zonder grootte uitslagen. En dat is wat ik eigenlijk het liefste heb. De tijdswaarde vliegt op deze manier uit de opties. Dus we proberen zoals al vaker dit jaar te winnen op tijd.
|
Al met al kan ik zeker niet ontevreden zijn over de afgelopen week. De minnen zijn nog steeds in de meerderheid, zij het met nog slechts € 445. Wordt het toch nog een leuke afsluiting van het jaar!
Ik wens iedereen fijne feestdagen en tot volgende week.
![](/images/legacy-images/images/smiley/msn/thumbs_up.gif)