...

Beursroundup special 4 december

3 december 2004, 20:16 | US Markets Redactie | leestijd: 8 minuten | moeilijkheid: 3 / 12 | (0)

De beursroundup special 4 december met analyse Nasdaq Composite......

Beursroundup special 04 december

Naar de site Wordt nu US Markets lid


Beursroundup Special:

De markt:

Een vreemde week kunnen we wel stellen, na maandag zeer voortvarend te zijn gestart met een hoger Europa en een mooie start op Wall Street kwamen er snel een daling op gang die tot dinsdag duurde. Woensdag kwam er opnieuw een rally op gang die vooral de Nasdaq tot nieuwe hoogtes bracht. Ook de Dow Jones bereikte opnieuw de 10.650 pnt terwijl de S&P 500 tot de 1195 pnt kon oplopen.

De indices blijven na een matte sessie vrijdag binnen hun grenzen waar de beslissingen dienen te vallen over uitbreken of afdalen. De test van de zware weerstand bij de Dow Jones (zie analyse www.usmarkets.nl ) houdt de index nog onder de 10.600 pnt. De top van begin dit jaar rond de 2155 pnt bij de Nasdaq werd voor de 2e dag na elkaar op de proef gesteld zonder succes. We bekijken de Nasdaq technisch in deze nieuwsbrief.

De kans op winstnemingen wordt met de dag groter, zeker nu er enkele signalen in die richting wijzen.

Wall Street:

Op weekbasis pakt de Dow Jones 70 pnt (+0,65%), de Nasdaq liet een stijging zien van 46 pnt (+2%). De brede S&P 500 index won 8,5 pnt (+0,8%) op weekbasis, de Russel 2000 kon 11 pnt bijschrijven. De winnaar van de week was de chipindex die 14 pnt (+3%) kon bijschrijven.

Europa:

De AEX kwam dan vrijdag tot exact dezelfde top als half november terwijl de DAX verder opliep tot boven de 4230 pnt om daarna richting het slot alle winst in te leveren.

Op weekbasis wint de AEX 3,3 pnt ofwel bijna 1%, de DAX won de afgelopen week 55 pnt wat ongeveer 1,3% is. De komende week zie ik weinig kansen voor deze 2 indices, als Wall Street de daling inzet zal het in Europ niet al te moeilijk worden om de indices met een Euro die zo extreem hoog staat mee te sleuren naar beneden toe. De kans dat de AEX de komende week tussen de 333 en 338 pnt staat is groot.

De DAX zou dan snel richting de 4100 pnt af kunnen zakken, onder die 4100 pnt ziet het er slecht uit voor de DAX omdat dan een belangrijke steun wordt doorbroken. Voor de komende week ziet het er naar mijn inzien slecht uit.

TA Dow Jones, let op de zware weerstand
Research In Motion een brok emotie !
Manipulatie van de markten? Hoezo ?
Goudkoorts neemt toe, uitbraak een feit !
Fannie Mea in FED`s vizier !
De val klapt dicht ! 24 oktober 1929 !

De Euro:

Deze week zien we opnieuw een enorme sprong van de Euro tot het slot op 1,345 dollar. De 1,35 staat al bijna op het bord. Die stand heb ik al enkele weken in gedachte en die al via de analyses over de Euro ook op de site geplaatst. Het drama van de dollar is nog lang niet voorbij denk ik, de 80 punten grens van de dollar index staat op punt te worden doorbroken. Een duidelijk bewijs dat de markt de VS niet vertrouwt, waar gaat dit naartoe?

De services via US Markets:

Via de services van US Markets krijgt u als lid signalen op aandelen (chartservice) of op de indices (Index Trading). We handelen niet op intraday basis, wel op termijnen tussen de 3 en 30 dagen. Via de overzichten op de website kunt u de afgeronde swings zien vanaf 1 januari dit jaar. Er lopen uiteraard enkele aanbiedingen, u kunt zich daarvoor snel inschrijven zodat u meteen nog op de lijst wordt geplaatst.

Schrijf u hier in voor de services.

Guy Boscart


Aanbieding Chartservice:

Nu 99 Euro tot 1 maart 2006

Resultaten afgeronde posities sinds 1 jan 04

chartservice Euronext
+16,5%

chartservice Wall Street
+41%


Aanbieding Index Trading

Proefaanbieding nu tot 1 april 2005 voor 150 Euro

Index Trading Service

Resultaten afgeronde posities sinds 1 jan 04

AEX --- +8 pnt
DAX --- +22 pnt
Euro 50 --- -192 pnt
S&P 500 --- - 24,5 pnt
Nasdaq 100 --- +40 pnt

Extra AEX geschreven CALLS

+5000 Euro met 4 posities


Kijk bij overzicht abonnementen op

Om u in te schrijven op een van deze services

Website:

Voor meer informatie en roundups tijdens de beursdagen kunt u naar

www.usmarkets.nl

Er worden op www.usmarkets.nl ook dagelijks daganalyses, columns en belangrijke nieuwsfeiten geplaatst. De content op de site wordt allemaal in eigen beheer geschreven.

Guy Boscart,

Index
Ticker
Slot
Steun
Weerstand

Dow Jones Industrials
AEX Index
Semiconductor Index
Nasdaq Composite
Xetra DAX index
S&P 500 Index

INDU
AEX
SOX
COMP
DAX
SPX
10592
343,5
445
2147
4208
1191
10475
338
445
2125
4175
1180
10400
335
433
2100
4100
1161
10350
333
425
2050
4050
1140
10600
344
450
2155
4225
1195
10650
346
455
2175
4230
1200
10700
348
460
2200
4250
1220

TA Dow Jones, let op de zware weerstand
Research In Motion een brok emotie !
Manipulatie van de markten? Hoezo ?
Goudkoorts neemt toe, uitbraak een feit !
Fannie Mea in FED`s vizier !
De val klapt dicht ! 24 oktober 1929 !



Technische Nasdaq Composite

De Nasdaq kan nu de top van begin dit jaar werd bereikt het zuiden kiezen de komende periode. We zien in ieder geval voldoende ruimte omlaag om op zijn minst een correctie in te zetten. De 2 belangrijke redenen voor deze visie is eerst de top van januari die rond dei 2155 pnt uitkomt samen met de toppen van donderdag en vrijdag. Daarnaast zien we dat de Nasdaq vanaf de bodem begin augustus een herstel achter de rug heeft van 400 pnt.

Wat valt er nu op aan deze 400 pnt?

Wel, het is zo dat de 1e beweging tot de 1950 pnt gevolgd werd door een consolidatie tussen de 1910 en 1975 pnt. Die consolidatie werd doorbroken aan de bovenkant zodat er een zelfde beweging volgde na de uitbraak van 200 pnt. Die werd volgens mij nu afgerond op de 2160 pnt waar de toppen van donderdag en vrijdag uitkomen. Het zou een zeer logische beredenering kunnen zijn dat de Nasdaq nu minimaal 25% van de gehele beweging moet kunnen corigeren. De index kan in dit geval minimaal 100 pnt inleveren.

Ik ga er vanuit dat dit zal gebeuren op vrij korte termijn, eerst omdat de markt gewoon toe is aan een terugval en daarna omdat de index het punt bereikt waar men die wou hebben. De 2155 pnt zorgt niet voor niks dat daar de nodige hinder ontstaat. De index kwam vrijdag wat hoger uit door het Intel verhaal maar dat duurde in ieder geval niet al te lang.

We richten ons nu op die 2100 en later op de 2050 pnt als steun. De index mag zelfs nog tot de 2000 pnt terugzakken zonder dat er een gevaar ontstaat voor een trendbreuk. Let ook op het 50-daags gemiddelde dat rond die 2000 pnt uitkomt nu. We houden dit niveau zeker in ons achterhoofd ...

De indicatoren tonen op zowel dag als weekbasis een negatieve divergentie, de RSI lijkt een lagere top te willen neerzetten om zo de komende periode richting de 50 af te zakken. De MACD wil niet meer met de koers, deze indicator blijft wat vlak en wil zijn verkoopsignaal nog niet echt afgeven. De stochastics staan ook al klaar om onder de 80 te dalen.

Guy Boscart



© Copyright 2004 Guy Boscart

Dit tradersplan is met de grootste zorgvuldigheid samengesteld. Wij zijn echter niet aansprakelijk voor verliezen die u maakt ten gevolge van het gebruiken van de informatie via deze chartservice.
Voor alle info hierover raadpleeg de
disclaimer.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.