...

Beursroundup special 18 december

17 december 2004, 21:01 | US Markets Redactie | leestijd: 7 minuten | moeilijkheid: 4 / 12 | (0)

De beursroundup special 18 december met analyse van de AEX index ......

Beursroundup special 18 december

Naar de site Wordt nu US Markets lid


Beursroundup Special:

De markt:

De afgelopen week lag de markt er opnieuw verdeeld bij, na maandag en dinsdag door een groot aantal overnames nog wat euforie te tonen kwamen er donderdag en vrijdag winstnemingen op gang. Vooral de technologie verloor hierbij het meest, de Nasdaq kon niet door de toppen breken terwijl de SOX zich niet kan herpakken boven de 430 pnt. Alleen de Dow Jones lag er sterker bij, deze index probeerde de top van begin dit jaar aan te vallen. Die 10.750 pnt was blijkbaar toch iets teveel gevraagd zodat de index vrijdag toch moest inleveren.

De negatieve divergentie die we al een tijdje zien bij de indices kunnen hun werk doen de komende week. Na een sterke periode met mooie stijgingen kan de markt makkelijk een stap terug doen, ik zie nog steeds een daling van ongeveer 3 tot 5% mogelijk op vrij korte termijn. Of het tot een grote klap komt op korte termijn blijft moeilijk te voorspellen, wel zijn alle nodige factoren op dit moment aanwezig. Daarom hou ik er zeker rekening mee en blijf dit meenemen bij het opbouwen van posities. Op de site heb ik er een analyse over gemaakt, u kunt het artikel " Crash scenario nog actueel? ".

Wall Street:

Op weekbasis wint de Dow Jones 106 pnt (1%) en is daarmee sterker dan de Nasdaq die 7 pnt (0,33%) won gedurende de afgelopen week. De brede S&P 500 index liet een winst van 6 pnt zien (0,6%), de Russel 2000 won 10 pnt (1,6%) en de chip-index SOX kon 1 pnt hoger sluiten op weekbasis.


Europa:

De AEX kwam op enkele pogingen richting de 346~347 pnt amper van zijn plaats, de zone 338~340 pnt kan nu als steun worden getest de komende dagen. Of er nog een nieuwe poging komt richting de 346~347 pnt moet ik nog zien. De DAX mag dan weer niet onder de 4150 pnt sluiten, daar ligt voor deze index de belangrijke steun. Onder die 4150 pnt kan de DAX makkelijk richting de 4050 pnt zakken.

De Olie:

De steun tussen de 40 en 41 dollar per vat hield stand de afgelopen week, een opleving vanaf woensdag zien we tot rond de 46 dollar. Weerstand is er nu tussen de 47 en 47,5 dollar, pas daarboven weer mogelijkheden richting de 50 dollar en hoger. We houden de range tussen de 40 en 47 dollar nu in de gaten.


De meest recente artikelen op de website

Crash scenario nog actueel?
Seminar Marktanalyse 19 februari 2005
Semi. Index moet de 420 pnt houden
Van Alexander`s First Bank tot Alan`s FED

Technische Roundup 7 indices
De DAX volatility index ook zeer laag
Fannie Mea weer onder druk
Nasdaq verliest zijn kracht: TA Nasdaq


De Euro:

Deze week hebben we de euro opnieuw zien oplopen tot rond de 1,34 dollar waar de top opnieuw werd getest. Richting het eind van de week zwakt de euro wat af en sluit net onder de 1,33 dollar de week af. Er ligt nog voldoende steun tussen de 1,30 en 1,32 dollar.

De services via US Markets:

Via de services van US Markets krijgen de leden signalen op aandelen (chartservice) of op de indices (Index Trading). We handelen hierbij niet op intraday basis, wel op termijnen tussen de 3 en 30 dagen. Via de overzichten op de website kunt u de afgeronde swings zien vanaf 1 januari dit jaar. Er lopen uiteraard enkele aanbiedingen, u kunt zich daarvoor snel inschrijven zodat u meteen nog op de lijst wordt geplaatst.

Schrijf u hier in voor de services.

Guy Boscart



Seminar Marktanalyse

In Bodegraven op 19 feb 2005

Alles over de aandelenmarkten met analyses van de belangrijke indices, fondsen en euro/dollar.

Ook hebben we het over short posities, hoe en waar men daarmee makkelijk kan werken.

Schrijf u nu in via deze link !!


Aanbieding Chartservice:

Nu 99 Euro tot 1 maart 2006

Resultaten afgeronde posities sinds 1 jan 04

chartservice Euronext
+16,5%

chartservice Wall Street
+41%


Aanbieding Index Trading

Proefaanbieding nu tot 1 april 2005 voor 150 Euro

Index Trading Service

Resultaten afgeronde posities sinds 1 jan 04

AEX --- +8 pnt
DAX --- +22 pnt
Euro 50 --- -192 pnt
S&P 500 --- - 24,5 pnt
Nasdaq 100 --- +40 pnt

Extra AEX geschreven CALLS

+5000 Euro met 4 posities


Kijk bij overzicht abonnementen op

Om u in te schrijven op een van deze services

Website:

Voor meer informatie en roundups tijdens de beursdagen kunt u naar

www.usmarkets.nl

Er worden op www.usmarkets.nl ook dagelijks daganalyses, columns en belangrijke nieuwsfeiten geplaatst. De content op de site wordt allemaal in eigen beheer geschreven.

Guy Boscart,

Index
Ticker
Slot
Steun
Weerstand

Dow Jones Industrials
AEX Index
Semiconductor Index
Nasdaq Composite
Xetra DAX index
S&P 500 Index

INDU
AEX
SOX
COMP
DAX
SPX
10650
343,5
423,6
2135
4182
1194
10620
340
420
2135
4175
1190
10550
338
415
2100
4150
1185
10420
335
400
2050
4100
1175
10700
344
425
2145
4200
1195
10725
346
433
2155
4235
1205
10750
348
440
2160
4250
1220

De meest recente artikelen op de website

Crash scenario nog actueel?
Seminar Marktanalyse 19 februari 2005
Semi. Index moet de 420 pnt houden
Van Alexander`s First Bank tot Alan`s FED

Technische Roundup 7 indices
De DAX volatility index ook zeer laag
Fannie Mea weer onder druk
Nasdaq verliest zijn kracht: TA Nasdaq



Technische Analyse AEX Index

De AEX komt tegen het eind van de week omlaag richting de 343 pnt, door het opnieuw niet lukken om een belangrijke weerstand te doorbreken wordt het voor deze index behoorlijk moeilijk om zich uit dat lastige gebied te ontworstelen. De AEX is een van de weinige indices die er niet in slaagt een doorbraak te forceren.

De weerstand blijft hier duidelijk de zone tussen de 346 en 347 pnt waar u op de chart de diverse aanvallen op kunt zien. Zolang er geen uitbraak in lijkt te zitten kunnen we onze blik omlaag blijven richten. Nu het na 4 keer niet lukt om die 346~347 pnt te doorbreken wordt de kans natuurlijk veel kleiner dat men er in slaagt om de index daar boven te sturen om zo een rally op te zetten tot rond de 360 pnt richting het eind van dit jaar.

We houden daarom rekening met eerst een terugval tot rond de 338 of de 335 pnt waar de index nog steun kan vinden. Daarna hangt veel af van de ontwikkeling op Wall Street, als de indices daar lager gaan dan zal de AEX die beweging makkelijk kunnen volgen. De index kan dan verder omlaag tot de mooie steun die net boven de 331 pnt uitkomt, er komen daar 2 lijnen samen. De lijn over de eerdere toppen van dit jaar en de lijn onder de bodems van augustus en eind oktober. Dit punt tussen de 331~333 pnt kan een mooie target worden voor de AEX index mocht de daling wat langer duren.

De indicatoren zien er slecht uit, de MACD buigt al wat langer naar beden toe om met een verkoopsignaal. De stochastics tonen een daling die aangeeft dat de markt terug kan de komende periode.

Guy Boscart



© Copyright 2005 Guy Boscart

Dit tradersplan is met de grootste zorgvuldigheid samengesteld. Wij zijn echter niet aansprakelijk voor verliezen die u maakt ten gevolge van het gebruiken van de informatie via deze chartservice.
Voor alle info hierover raadpleeg de
disclaimer.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.