...

Nog lagere niveaus in het verschiet!

5 juli 2010, 19:25 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

De mark­ten liggen er zeer zwak bij deze dagen. Elke sti­jging wordt als een gele­gen­heid aanzien om aan­de­len opnieuw te dumpen. Men is een nieuwe recessie aan het incal­culeren, daar lijkt het voor­lop­ig toch op. Via de grafieken gaan we na met welke richt­pun­ten we reken­ing mogen houden.


Het hoofd-en schoud­er­pa­troon waarover ik op deze site al een ruime maand over spreek is dan toch uit­gekomen. Vorige week brak de koers door de nek­li­jn, waar­door het patroon een feit is, en we door de afs­tand tussen het boven­ste punt van het hoofd en de nek­li­jn een koers­doel kun­nen bereke­nen van 880 pun­ten voor de S&P500. Merk ook op dat de rechter­schoud­er niet de hoogte van de link­er­schoud­er bereik­te. Dit komt onder andere door antic­i­patie van de beleg­gers. Als men denkt te weten dat de koers de nek­li­jn zal door­breken, zal men niet wacht­en op die laat­ste eventuele sti­jging tot dat punt, maar zal men hierop anticiperen door iets vroeger te verkopen of te speculeren à la baisse.

alt

De Dow Jones laat, zoals door­gaans het geval is, een gelijkaardig beeld zien. Hier bedraagt het koers­doel 8400 pun­ten het­geen een dal­ing zou beteke­nen van een kleine 15%. Ook een death cross tussen het Mov­ing Aver­age van 50 en dat van 200 zit er aan te komen.

alt


De Nas­daq laat een koers­doel van 1625 pun­ten zien. Dit samen met een RSI van lager dan 50 en een negatieve MACD lat­en de beurzen zich van hun negatieve kant zien. Toch is het na 9 op de 10 rode te hebben gehad, mogelijk dat er wat con­sol­i­datie of cor­rec­tie optreedt. De indi­ca­toren bereiken nader­hand niveaus die aangeven dat er te veel verkocht is geweest. Toch vind ik het zeer riskant om hier op in te spe­len, het kan immers gerust nog enkele pro­cen­ten lager gaan vooraleer we wat kun­nen her­stellen. De trend bli­jft dus negatief, maar met een grote waarschi­jn­lijkheid op een (kleine) cor­rec­tie of wat con­sol­i­datie


alt

De AEX laat een koers­doel van 262 pun­ten zien, goed voor zo’n 15,5 %. Vanzelf­sprek­end bli­jven deze patro­nen enkel geldig zolang de nek­li­j­nen onaange­tast bli­jven. Wor­den deze door­bro­ken, dan kun­nen de koers­doe­len de vuil­bak in, maar zit­ten we wel nog steeds met een patroon van lagere top­pen, en lagere bodems.

alt


De Duit­sers presteren niet enkel op het WK goed, maar ook hun beurs bli­jft het opmerke­lijk goed doen in vergelijk­ing met de andere lan­den. Er is zelfs sprake van hogere bodems. Toch lijkt er een dubbele top gezet te zijn. Als nu ook de sti­j­gende bodem­li­jn wordt door­bro­ken, zal het beeld voor onze oost­er­bu­ren er een pak negatiev­er wor­den.

alt

Goud lijkt na een sterke sti­jging met his­torische records even wat in te houden. Iets wat meer dan nor­maal is na een sti­jging van bij­na 20% in ruim 5 maan­den. Op dit moment is er sprake van negatieve diver­gen­tie, een gebro­ken trend­kanaal en een RSI die lager is dan 50. Het is dan ook goed mogelijk dat de cor­rec­tie nog wat kan aan­bli­jven.

alt


Kort samengevat hebben de meeste index­en hun Hoofd-en schoud­er­pa­troon voltooid, en kun­nen er fors lagere koers­doe­len wor­den opgetek­end. Toch zullen deze niet in één beweg­ing wor­den bereikt, en zal het dan ook belan­grijk zijn om te con­trol­eren of de nek­li­j­nen stand­houden. De indi­ca­toren zijn bij­na aan­be­land op over­soldniveaus’, iets wat sug­gereert op een cor­rec­tie maar tegelijk ook een teken van zwak­te is. Als laat­ste wil ik suc­ces wensen aan de Ned­er­lan­ders mor­ge­navond tegen Uruguay. Bel­gië is er ander­maal niet bij dit tornooi, dus wordt er hier dan maar ent­hou­si­ast gesup­por­t­erd voor onze noorder­bu­ren!

Bert Dewitte


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.