...

En weer terug in de Bullmarkt

1 juni 2009, 20:17 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 6 / 12 | (0)

Update don­derdag 4 juni 16.45uur: Tot waar kan deze euforische stem­ming gaan? We kijken nu even niet naar de AEX want deze index bepaald uitein­delijk niets, waar we naar toe moeten kijken is de US en met name de S&P500. De beurs koerst op dit moment een weg die tegengesteld is aan de werke­lijkheid. Het sen­ti­ment is goed maar let op alleen bepaald door hoop, hoop op her­s­tel, hoop op betere cijfers van bedri­jven. We weten allen dat de werke­lijkheid slecht is maar min­der slecht dan verwacht is ook een reden tot her­s­tel schi­jn­baar. Als uitein­delijk gaat blijken hoe slecht de cijfers zijn en we weinig teke­nen van her­s­tel zien dan kan het wel eens echt gaan cor­rigeren. Het kan dus nog wel even zo bullisch bli­jven. Dit mogen we dus niet uit het oog ver­liezen. Dat is ook de reden dat ik momenteel cash zit en alleen zeer kort daghan­del bin­nen de tradingrange.

In onder­staande grafiek kunt u zien tot waar de KTT Bull­trend aan moet vol­doen om stand te houden. LTT= Lange ter­mi­jn trend= Bear, KTT=Korte ter­mi­jn trend = Bull.

S&P500 LTT-KTT:

EINDE UPDATE.


We zit­ten in een klap weer terug in de Bull­markt. Met deze geweldige draai is mijn vorige sce­nario, de ontwik­kel­ing van een Bear­markt, direct om zeep geholpen. De AEX is sterk gebleven en niet buiten de Bull trad­in­grange ger­aakt, omdat we reken­ing houden met de de US die wel meer cor­rigeerde, was een verdere dal­ing voor de AEX ook mogelijk. Nu we de ontwik­kelin­gen in de US zien en men weer Bull is , zal de AEX ook verder kun­nen sti­j­gen bin­nen de trad­in­grange. Ik gaf al aan in mijn vorige col­umn, boven de 920 voor de S&P500 en 265 voor de AEX is er weer ruimte voor hogere koersen. Dus nu even afwacht­en op een nieuw shortmoment.AEX trad­in­grange maandag 1juni:


S&P500 trad­in­grange maandag 1 juni 20.00uur



Deze posi­tie van 10 Mei is nu gesloten: 

In mijn vorige col­umn gaf ik het vol­gende aan en dat volg ik: AEX KTT:
We zit­ten vanaf 265 short en bli­jven dit zolang de S&P500 niet de 920 pun­ten door­breekt. Een grafiek van de trad­in­grange plaats ik als blijkt dat de Bear trad­in­grange van de S&P500 in stand blijft.
We traden voor de KTT aan de hand van het actuele koes­rver­loop van de AEX. Bij de beslissin­gen voor de korte ter­mi­jn maak ik gebruik van het koersver­loop bij de MTT en LTT van de AEX en S&P500, natu­urlijk wor­den ook de mark­ton­twik­kelin­gen en het sen­ti­ment meegenomen.
Hoeveel winst en/​of ver­lies u neemt bepaald u zelf. Denk eraan: Winst = Winst voor de korte ter­mi­jn, dus maak niet de fout te lang te bli­jven zit­ten. Een korte ter­mi­jn­trend golft dus een nieuw instap­mo­ment kan zich alweer snel aankondigen. 

U weet dat ik op korte ter­mi­jn han­del en we moeten daarom han­de­len naar wat er gaande is en niet oneindig bli­jven zit­ten, hier­door lopen ver­liezen onn­odig snel op. De 920 voor de S&P500 en 267 AEX zijn door­bro­ken en dat is voor mij aan­lei­d­ing voor hogere koersen. Mijn short­posi­tie was ik aange­gaan tussen de 260 – 265 met een stop van 267,5. De mogelijke Bear­markt was in de maak maar nog geen feit en met de nieuwe koersen zit­ten we weer mid­den in de KTT Bull trad­in­grange dus zijn de posi­ties met een klein ver­lies ges­loten. Nu ga ik niet direct Long maar bli­jf cash afwacht­en wat de US de komende dagen gaat doen. Mogelijk ontstaat een nieuw short moment.

@d
voor US Markets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.