Een onverwacht referendum uit Griekse hoek die het ganse reddingsplan in gevaar brengt is de aanzet geweest voor de broodnodige correctie. Niets te vroeg want zoals aangetoond stond de stochastics op een onhoudbaar hoog niveau. Dat is nu anders en gezien de zware weerstand sinds een tweetal weken op de belangrijkste indices is gebroken, is de kans groot dat er een positief vervolg komt. Toch is hiervoor nog één en ander vereist. Wat precies vermeld ik hieronder.
Obligaties genoten deze week van hun status als veilige haven, net als het Goud. Grondstoffen verloren iets aan waarde, zij het beperkt. De Euro en aandelen klokten af op een weekverlies van net geen 3%.
De S&P heeft op de daggrafiek een correctie uit het boekje achter de rug. De index corrigeerde tot het 38,2% fibonacciniveau dat samenvalt met het MA20 en veerde daarna terug op. Belangrijk wordt nu om de weerstand rond 1300 uit te halen. Eens daarboven kunnen we ons concentreren op levels die ik hierna vermeld op de weekgrafiek. Merk ook op dat de Stochastics terug onder het niveau van 80 staan.
Zolang de 1225 niet wordt gebroken blijf ik bullish op de beurzen. Die weerstand is gebroken en is nu steun geworden. Als de koers zich na de correctie zich boven de 1300 kan hijsen is het volgende doel de 1350.
Ook de AEX staat er niet onaardig voor. De RSI begeeft zich op de daggrafiek boven het niveau van 50, de correctie liep keurig tot de onderste trendlijn van het trendkanaal dat samenvalt met het 38,2% fibonacciniveau en de Stochastics geven geen overboughtstatus meer aan. Enkel de MACD heeft er een negatieve cross opzitten en gokt dus op de andere kant. Op korte termijn ziet het er dus overwegend positief uit.
Op de middellange termijn is er echter nood aan een uitbraak boven de dalende toppenlijn en boven de 50 op de RSI. De zone van 295 – 300 vind ik belangrijk bij de AEX. Dalen we hieronder dan breekt het trendkanaal zoals hierboven geschetst is en heeft de dalende toppenlijn zijn werking gedaan. Houdt de steunzone het echter, dan kan er aanstalten worden gemaakt om de toppenlijn te doorbreken hetgeen een trendommekeer op middellange termijn zou betekenen. Merk ook op dat de MACD positief is gedraaid.
Tenslotte is het belangrijk om nog steeds de VIX in de gaten te houden. De steun van 30 werd even doorbroken maar werd even snel terug goedgemaakt. Het is nu afwachten of de steun het blijft houden. Lukt dit niet, dan zou dit een bullish signaal zijn die de beurzen mee kan helpen in hogere regionen te duwen.
Bert Dewitte
US Markets