Reeds een aantal weken ligt het in mijn overtuiging dat na de huidige zijwaartse beurs een stijging zal volgen. Twee zaken zijn daarin voor mij van belang: het verloop van het volume bij de Spy en het koersverloop van de Vix. Het dalende volume in de weekgrafiek van de Spy duidt op een consolidatie en de Vix gaf een paar dagen terug een verkoopsignaal…
Een drietal dagen terug zagen we bij de vix een verkoopsignaal met de doorbraak van de steunlijn onder de bodems van augustus. De vix komt onder de gemiddelden te liggen en de macd gaf een verkoopsignaal. Een correctie komende week in de SP500 kan de vix weer wat omhoog brengen maar een doorbraak van de top van 25 augustus op 29 is nodig vooraleer we een uitbraak kunnen krijgen aan de bovenkant.
De Vix die maar niet stijgen wil en nu weer een verkoopsignaal heeft gegeven en het dalende volume bij de Spy: die 2 zaken blijven voor mij de reden waarom ik in mijn analyses al een aantal weken aangeef dat we na de huidige consolidatie gewoon omhoog gaan met de beurzen. In eerdere analyses heb ik een aantal mogelijke koerspatronen aangegeven. Moeilijk in een dergelijke langdurige zijwaartse beweging aan te geven welk koerspatroon we nu precies volgen want bij dergelijk koersverloop kunnen koerspatronen zich transformeren. Eén zaak is zeker: het dalende volume wijst op consolidatie, op een onderbreking van de voorgaande trend en die was stijgend. Bijgevolg ga ik voor een uitbraak naar boven. Voordat we, nog steeds tijdelijk in dat geval, negatiever zouden moeten worden moet de spy onder de 1040 en vervolgens onder de 1010 komen en met de bevestiging van de verleden week gezette hammer op weekbasis zie ik dit nog niet zo gauw gebeuren. Kijk ook eens naar de price procent oscillator, die buigt om naar boven. Voor wie echt twijfelt: neem eens de moeite een hele resem aandelen te bekijken…heel veel omgekeerde schouder-kop-schouders en heel veel aandelen met opwaartse trendlijnuitbraken maken dat ik van langs om meer geloof in mijn scenario…we naderen een opwaartse uitbraak bij de indexen. Ik durf zelfs in zoverre mijn nek uit te steken dat ik zou aanraden met mondjesmaat kwaliteitsaandelen aan te kopen, desgewenst via het schrijven van putopties. Aangekochte aandelen zou ik voorlopig nog na aankoop onmiddellijk afdekken met geschreven calls…welke methode een belegger ook gebruikt, ik ga stilaan, bij zwakke dagen, terug in de markt.
De daggrafiek maakt duidelijk dat volgende week een interessante week beloofd te worden. De Spy duwt immers tegen de lijn over de toppen van april en augustus en de ppo staat op het punt zijn 0‑lijn te breken. Daartegenover staat dat we een aantal openstaande gaps hebben aan de onderkant maar ook aan de bovenkant is het niet zo eenvoudig te stellen dat een doorbraak van de weerstandslijn zomaar een koopsignaal moet geven. Immers die dubbele top van juni-augustus vormt een behoorlijk obstakel. Bijgevolg: hogere koersen moeten ingecalculeerd worden tot 1130 (top van augustus) maar deze zone is zo zwaar dat een uitbraak zonder terugval onwaarschijnlijk wordt. Een markt voor de traders om heel voorzichtig mee om te springen want op dit niveau kun je zomaar in het ootje genomen worden.
Kijk ik naar de xo-grafiek en dan zie ik die reeks x’sjes van vorige week: dwars door alle weerstanden heen alsof we boter snijden. Jongens, wat een beurs. Als we een uitbraak krijgen bij de spy naar de weerstand van de dubbele top toe dan gaat de aex mee naar boven natuurlijk en dan sneuvelen er nog wel enkele weerstanden. Vandaar: shorts meest veilig op 346 en hoger (in zoverre we met dergelijke spikes zoals afgelopen week over veiligheid kunnen praten) Op weg naar boven liggen de weerstanden bij 333÷335÷336÷341÷344. Gaan de gaps in de spy dicht aan de onderkant dan kijken we bij de aex naar 328÷325÷321÷319÷317÷313÷311÷307÷301.
Wat vertelt de maandgrafiek: een symmetrische driehoek die zover naar de punt is toegeschoven dat een uitbraak er op elk ogenblik kan komen. Ook een positieve , zij het zijwaartse price procent oscillator maar de oscillator laat dus veronderstellen dat de uitbraak opwaarts er aan komt.
Ook op weekbasis is duidelijk dat de koersbeweging tussen de rode lijnen stilaan naar een uitbraak toegaat. Het kan best nog een paar weken aanmodderen worden maar voorzichtigheid is geboden, zeker voor wie short zit. Ik ga voor een opwaartse uitbraak die heel krachtig kan zijn wat betekent dat we 350⁄380 gaan zien. Eindstation wordt de gap van september 2008 bij 400.
De daggrafiek laat zien dat, om hetzelfde niveau te bereiken als de spy (weerstandslijn over de toppen), de aex zelfs nog naar 335 kan. Maandag zou best kunnen want dan is de VS dicht vanwege Labourday. Dinsdag terugvallen met de spy vanaf de weerstandslijn die vrijdag bereikt werd? Het is maar een ideetje maar wel eentje die veel kans maakt dan. Vervolgens terug tot 320 tot de bodem van midden augustus en stel dat we daar stoppen en naar boven draaien…wat staat er dan? Een omgekeerde schouder-kop-schouder — )
In een tweede daggrafiek toon ik mijn wvs-filtersysteem: atr-lijn is naar boven toe doorbroken, dmi en macd zijn positief gericht. Aan alle voorwaarden voor een koopsignaal is hier voldaan.
Samengevat: we komen in een beslissende fase met de indexen. Breken we uit de consolidatie dan kan het hard gaan. Ik ga er vanwege het volumeverloop bij de spy en de evolutie van de vix van uit dat de uitbraak opwaarts zal gebeuren. Op korte termijn kunnen we nog wat weerstand-terugval-krijgen van de bij de spy bereikte weerstandslijn maar blijft de terugval steken bij 320 voor de aex en draaien we van daar uit opwaarts dan staat er een omgekeerde schouder-kop-schouder. Komen we wel lager als 320 dan gaan we nog maar eens naar die bodems toe van mei-juli en augustus.
Edwin Vandamme
US Markets
Analist heeft posities op de viix en de aex. Geen posities op de spy.