Vorige week maandag een ferme dreun op de beurzen op het bericht over een mogelijke ratingverlaging voor de VS. Nieuws dat in feite geen nieuws is want het kleinste kind weet toch al lang dat de VS er slecht voor staat op het vlak van begroting. Het heeft er dan ook alles van weg dat dergelijke berichten gebruikt worden door partijen die er net even baat bij hadden de indexen fors lager te zetten. Wanneer ik rekening hou met het beeld in de sentimentsindicatoren dan zie ik geen reden om mijn mening, die ik inmiddels al een dikke drie maand aanhoud, te wijzigen. De beurzen gaan hoger met voor de SP500 een doelzone 1400⁄1450. Pas na het halen van die zone verwacht ik beurzen die het slecht zullen doen…
Voor een dagelijkse update van de AEX-SPY kunt U regelmatig mijn blog bezoeken of U kunt zich inschrijven op de Morning Call. In de Morning Call is er ook een analyse van aandelen. inschrijven via volgende link
http://www.usmarkets.be/proefabonnementen.html
We zien in de weekgrafiek van de SPY (1337.8) de omgekeerde schouder-kop-schouder en die zal naar boven uitbreken. Die stijging wordt de vijfde en de laatste golf van de C‑golf van een grote ABC die in maart 2009 van start ging. We gaan dus richting 1400⁄1450 en mogelijks kan een QE3 er aan verhelpen maar wanneer we de zone 1400⁄1450 hebben bereikt dan kunnen we daarna slechte beurzen verwachten. De vijfde golf die we straks gaan aanvatten kun je als stijging beschouwen maar ik ga ze beschouwen als een terugtest van de doorbroken steunlijn van de stijgende wig. (lijn onder de bodems september — december — februari)
Op dagbasis is er een koopsignaal in de price procent oscillator. We kregen in de koersgrafiek ook een koopsignaal met de doorbraak van de horizontale weerstand (bodem 11⁄04 en top 15⁄04) en met die doorbraak komt de SPY weer boven zijn 20-daags te liggen. Met die forse gap van 19 op 20⁄04 kunnen we komende week wel een zwakke dag verwachten maar die zwakte zal geen afbreuk doen aan het feit dat we een aanval mogen verwachten op de top van april. De top van februari op 1345 beschouw ik als niet zo belangrijk. Zodra we door de top van 6 april gaan waarvan de top op 1340 ligt zal de februaritop van weinig betekenis zijn.
Op xo-grafiek zien we dat de steun bij de terugval van vorige maandag kon standhouden. Gezien mijn verwachtingen voor de Spy verwacht ik voor de aex een stijging tot 363÷366÷369. Stel dat we de Spy zien terugvallen vanaf de 1340-weerstand dan kan de aex terug naar 357÷354÷349÷345. Gaat de Spy echter in één keer door de apriltop dan zal de aex de weerstand op 372 breken en dan krijgen we de top op 375 als volgende weerstand.
Op maandbasis blijft de aex netjes in zijn stijgend kanaal. Het is wachten op de doorbraak van de februaritop op 374 om hoger te kunnen naar 380⁄400 en mogelijks 440. Steun is er op 354 op het 50-maandsgemiddelde.
Op weekbasis zien we de zwakke plek van september 2008 op 387⁄400. Die zone is mijn favoriete koersdoelzone omdat zwakke plekken altijd gesloten worden. Weerstand is er van het 20-weeks op 359. Steunen hebben we in deze grafiek op 347⁄340. Die steunen lworden gevormd door de gemiddelden en liggen tevens bij horizontale niveaus.
Op dagbasis zien we de doorbraak van de weerstandslijn die de apriltoppen verbindt. De price procent oscillator gaat naar een koopsignaal toe. Gezien de verwachtingen voor de SPY kan het wel dat we een zwakke dag krijgen die het 50% Fibo-niveau haalt op 356 (referenties voor het trekken van de Fibo’s: bodem maart en top april) maar ik mik op een doorbraak van het 20/50-daags gemiddelde op 361. Zodra die gemiddelden doorbroken worden zullen we verder stijgen naar 365÷367÷372 en mogelijks naar 374.
Edwin Vandamme
US markets
Analist heeft posities op de aex. geen posities op overige vermelde waarden.