...

Analyse: aex - spy

12 juni 2011, 10:20 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Komende vri­jdag is er de juni expi­ratie en het zou me dan ook echt ver­bazen moesten de aex en de spy op hun laag­ste punt expir­eren. De han­de­laren zullen het de short­ers wellicht niet gun­nen. De sen­ti­mentsindi­ca­toren staan nu zowat alle­maal op een niveau van waaruit we een sti­jging mogen verwacht­en. Ik ga er dus van uit dat we de bodem in de index­en gezien hebben…


Op week­ba­sis zien we de Spy (1276) met een price pro­cent oscilaa­tor die hard op weg is de nul­li­jn te gaan door­breken. Dat zou negatief zijn maar dan moeten we in de koers­grafiek een paar zware ste­un­zones door­breken en dat zie ik nog niet zo onmid­del­lijk gebeuren. Het 50-weeks ligt op 1250 en dat is het koers­doel wat ik in eerdere anal­syes al had ver­meld voor een cor­rec­tie. Dit gemid­delde zal ste­un bieden en vlak daaron­der hebben we een zware hor­i­zon­tale ste­un­zone van de top­pen april-novem­ber. Bek­ijken we een mogelijke telling vanu­it de juli­bo­dem dan zien we dat we mogelijks bezig zijn met een vierde golf. Dat betekent dat als de zone bij 1250 een bodem kan lat­en zien we fors kun­nen gaan sti­j­gen. We zouden dan vast en zek­er over de top van mei gaan.

alt

Op dag­ba­sis bereiken we op 1265 het 200-daags expo­nen­tieel gemid­delde en in de zone die we nu hebben bereikt ligt zware hor­i­zon­tale ste­un. met dergelijke zwaar over­sold sto­chas­tics en reken­ing houdende met de sen­ti­mentsindi­ca­toren verwacht ik dan ook dat we elk moment een sti­jging kun­nen kri­j­gen naar het 9‑daags op 1298 en mogelijks zelfs naar het 50-daags op 1320.

alt
Kijken we naar de xo-grafiek van de aex dan zien we dat we echt wel op ste­un liggen. Ik verwacht dan ook een sti­jging naar de 338344 zone eerder dan een verdere dal­ing. Dat we na het behalen van die 338344 zone nadi­en verder dalen naar de zone 325 sluit ik niet uit maar ik geloof niet dat we zon­der eerst een opwaartse reac­tie te hebben gehad die 325 kun­nen bereiken.

alt

Op maand­ba­sis bereiken we de ste­un­li­jn mei-juli-augus­tus van het sti­j­gend kanaal. Het wordt dus wel kan­t­je boord voor de index. De price pro­cent oscil­la­tor laat een verkoopsig­naal zien maar stel dat de aex gaat sti­j­gen dan zou er in de indi­ca­tor een neg­a­tive diver­gen­tie kun­nen wor­den opge­bouwd.

alt

Op week­ba­sis is er de ste­un­li­jn onder de bodems van mei en augus­tus en we hebben nog een paar pun­t­jes ruimte vooraleer we die lijn rak­en. Trekken we een weer­stand­sli­jn vanu­it de top van novem­ber 2008 over de top van novem­ber 2010 en nemen we vanu­it de bodem van juli 2009 een even­wi­jdi­ge ste­un­li­jn dan komen we uit op het­zelfde niveau. Die cross van deze twee lij­nen zou ste­un moeten geven en voor een sti­jging moeten zor­gen.

alt

Op dag­ba­sis hebben we de zware hor­i­zon­tale ste­un­zone juni-novem­ber en we hebben de ste­un­li­jn onder de bodems van decem­ber en maart. met dergelijke zwaar over­sold sto­chas­tics verwacht ik geen onmid­del­lijke verdere dal­ing. Ik verwacht een sti­jging naar min­i­maal het 9‑daags gemid­delde en dat ligt op 338. Kri­j­gen we echt een zware reac­tie op de dal­ing dan kan de aex zelfs naar 350 want p dat niveau zien we een nakende death-cross tussen het 50- en het 200daags gemid­delde. Uit ervar­ing weet ik dat op het ogen­blik van sni­j­den van dergelijke cross­es koersen heel hard kun­nen terugv­eren. De impli­caties van de death-cross bli­jven maar een terugtest is eerder regel dan uit­zon­der­ing.

alt
Edwin Van­damme
US Mar­kets
Anal­ist heeft posi­ties op de aex. geen posi­ties op overige ver­melde waarden.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.