![](/images/legacy-userimages/userimages/Guy_met_euro.jpg)
De bonussen op Wall Street zijn dit jaar ongekend hoog, ze stegen opnieuw met 17% tov van 2005 en bedragen het ongelooflijke bedrag van 24 miljard dollar … Sommige managers gaan naar huis met bonussen tussen de 50 en 100 miljoen dollar … De gemiddelde bonus bedraagt 138:000 dollar …
Superbonussen op Wall Street:
De bonussen zijn extreem hoog, nooit eerder in de geschiedenis waren die van deze orde want zelfs in de gloriejaren van de techbubbel was het niet zoals nu. Wie weet het nog in die tijd? Overnames voor exotische bedragen van bedrijven die enkel zoveel waard werden door de lucht wat erin werd gepompt. Eind 1999 begin 2000 waren het inderdaad de tech aandelen en vooral
Zijn de tech-aandelen van eind jaren 90 nu de bankaandelen? En de energie aandelen? Het lijkt er sterk op want als we naar de winsten kijken die werden gemaakt dit jaar ziet het er nogal ernstig uit. Hoe zal een bank een jaar als dit herhalen?
Dit jaar werd er zoveel verdiend door de talrijke fusies, de banken begeleiden dit en strijken daar een percentage van op. Ook waren er talrijke IPO‘s dit jaar, ook dit wordt door die investeringsbanken begeleid waardoor de geldcarrousel op volle toeren draait. Ook hebben die banken met miljarden op de beurs gehandeld en dat wereldwijd met Hedgfunds en andere derivatenconstructies. Dit alles zorgde ervoor dat Goldman Sachs de grootste winst kon behalen uit de geschiedenis wereldwijd. Nooit eerder verdiende welk bedrijf dan ook ter wereld meer dan de 10 miljard van Goldman.
Waar veel verdiend wordt deelt men grote bonussen uit, die varieren tussen een paar honderd dollar tot meer dan 100 miljoen dollar. Een topman van Goldman Sachs mag naar huis met meer dan 100 miljoen dollar bonus in de pocket. Gemiddeld komt de waarde 138.000 dollar uit de bus, en dat is 15% meer dan in 2005.
Op het plaatje hiernaast ziet u dat dit jaar er bovenuit steekt met die 24 miljard dollar, al de 4e keer groeien de bonussen op Wall Street. Ook ziet u dat 2000 voorbij wordt gestreefd maar dat was vorig jaar al zo. Men lijkt blind te worden voor de realiteit, zoals we op de beurzen kunnen merken hebben die grote spelers er alle belang bij om een groot deel van het globale kapitaal te beheren. Zoals men weet is 90% van de mensen positief beïnvloedbaar zodat men snel de stap maakt richting de beurs aan de kant LONG. Bewezen is het niet, maar we denken dat de big boys ofwel de piramidespelers de boel via veel constructies (wat nu blijkbaar kan) in evenwicht proberen te houden. De beurs wil ontzettend moeilijk inleveren.
We zullen in 2007 wel zien of alles daadwerkelijk zo door kan gaan of als het tijd is voor de harde realiteit waar Een ding is zeker, en dat merken we op alle gebied, opletten zal de boodschap worden. We zijn benieuw hoe hoog de bonussen eind 2007 zullen zijn.
Guy Boscart
US Markets