![](/images/legacy-userimages/userimages/Guy_MArket_2.jpg)
S&P 500 Index laat herstel zien
De S&P 500 kent een sterke week waar een eerdere sell off werd gedraaid naar een koopgolf door de FED donderdag. Vrijdag moest er weer wat van de koers af en zo krijgen we opnieuw wat rust in de tent. Of de stijging zal doorzetten valt nog maar te bezien, er staat een mooie candel donderdag maar omdat die niet meteen werd gecontinueerd vrijdag is het nog maar de vraag of de index de stijging kan doorzetten. Uitsluiten doe ik het zeker niet maar in vergelijking met de dalingen van de afgelopen 3 jaar is deze wel een geval apart. Deze daling bracht de index onder zijn 200-MA maar andere indices zoals de SOX, de Nasdaq en de Nasdaq 100, de Small Cap indices S&P 400 en S&P 600 moesten daar veel meer aan toegeven en staan nu nog onder dat 200-MA. Ook is het voor het eerst sinds maart 2003 toen de bull market van start ging zo dat meer dan 50% van alle aandelen op de NYSE zich in een downtrend bevinden. Ook iets wat veel verteld over de huidige conditie van de markt. Als de markt echt de omslag maakt naar een downtrend dan zijn we nog maanden zoek. Een niet al te best vooruitzicht voor de bulls ofwel de positief ingestelde beleggers. Mogelijk krijgen die nu nog een laatste kans om uit te stappen.
De S&P 500 laat dus herstel zien maar uit wat ik hierboven al aangaf zie ik dat niet als een sein dat we op zoek kunnen naar nieuwe en hogere toppen. Gisteren (vrijdag 30 juni) werd het 50-MA ofwel de 1275 pnt even getest maar het slot lag met 1270 pnt een stuk lager. Ook sluit de index rond het laagste punt van de dag zodat er volgende week waarschijnlijk een verdere daling kan komen. We houden nu weer het 200-MA in de gaten en dat wacht rond de 1263 pnt (zie rode lijn). Onder de 1245~1250 pnt is het snel weer over en uit met de opwaartse impuls, dat is eigenlijk hetgeen ik verwacht na woensdag.
De indicatoren herstellen ook maar dat is uit het oversold gebied zoals u kunt zien. De indicatoren kunnen dus snel weer draaien de komende dagen.
Men kan nu ook op de S&P 500 handen met Turbo‘s, voor de Turboreeks op deze index zie deze link …
Guy Boscart
© US Markets