![](/images/legacy-userimages/userimages/ruud_up_down.jpg)
RANGE AEX VOOR MAANDAG 29 MEI
De afgelopen week heeft een duidelijke reversal bar achtergelaten in de weekgrafiek van de AEX. Of het ook een bodemreversal was, moet nog blijken de komende weken. In ieder geval is de draai op een belangrijk moment gekomen. Op dagslotbasis is de januari-low niet uitgenomen en er lijkt een bodemstructuur zich gevormd te hebben in de zone 428 – 433.
Het koersdoel op de daggrafiek gemeten is sinds een aantal dagen 455. We zullen zien of de index daar gedurende de komende twee weken kan komen. Dat deze handelsweek een hogere top zal laten zien dan afgelopen week lijkt waarschijnlijk. Dat de week van 5 juni daar nog een schepje bovenop kan doen zou ook niet mogen verbazen, een reversal bar die sluit op de high wordt vaker wel dan niet gevolgd door nóg twee hogere bars.
Afgelopen week heeft de index de berekende range vrijwel geheel doorlopen. De onderkant is net niet gehaald, de bovenkant wel. En we zijn tegen die bovenkant ook gesloten.
De nieuwe weekrange voor de week van 29 mei tot 2 juni is:
Weekrange: 456,33 — 436,23
De bovenkant van de range ligt dicht bij het koersdoel in de daggrafiek. Bij 455 ligt ook het eerste nog niet gesloten gap, het is een duidelijk weerstandgebied. Steun ligt er bij 436, en de steunlijn onder de huidige opgaande beweging loopt daar maandag.
Vanaf deze week geef ik ook de range voor het openingskwartier, omdat het eerste kwartier van de handel vaak in combinatie met de range de toon zet voor het eerste deel van de dag.
Openingsuur: 447,77 — 444,79
Openingskwartier: 447,17- 445,39
Hele dag: 449,18 — 443,38
We weten hoe de range te gebruiken, het is een indicator: opening binnen de range, verwacht dan weerstand aan de bovenkant en steun aan de onderkant van de range. Openen we boven de range met een gap, verwacht dan steun van de rangebovengrens. Openen we eronder, verwacht dan weerstand van de ondergrens.
Afgelopen donderdag en vrijdag was de intradayshortpositie uitstekend te timen. De index opende tegen de bovenkant van de dagrange aan maar wel nog erbinnen. Pogingen om uit te breken konden dus geshort worden, en dat waren in beide gevallen goede contratrades. Maar omdat de hoofdtrend op de daggrafiek nu long is, zijn dat soort contrakansen alleen voor dagtraders. De positietrader die overnight gaat met zijn posities heeft de hele vorige week ingekocht op lagere koersen. De riskreward voor nieuwe longs is nu niet zo mooi meer als vorige week, alhoewel de AEX duidelijk is begonnen te trenderen op dagbasis en uurbasis. De weekgrafiek is nog steeds negatief, maar de duidelijke upreversal van afgelopen week in combinatie met hogere koersdoelen op de daggrafriek nodigt vooralsnog niet uit tot het innemen van langere termijnshorts en heeft vorige week ongetwijfeld winstname getriggerd bij hen die short zaten vanaf de top van 478.
Een vraag tot slot: ik ben op zoek naar maandgrafieken van de handelsjaren op de Nederlandse beurs vanaf ongeveer 1945. Maar de periode 1980 – 2000 zou ook al prachtig zijn. Het mooiste zijn 5‑jaars maandcharts, bijvoorbeeld 1980 – 1985, 1985 – 1990, 1990 – 1995. Als iemand deze grafieken in zijn computer heeft, graag opsturen naar info@usmarkets.nl. Ik zou er zeer erkentelijk voor zijn. Zoals gezegd, het liefst heb ik alle maandcharts van 1945 tot 1995 (vanaf daar heb ik zelf de informatie).
Happy trading,
Ruud van Megen
US Markets