
De Nikkei met een uitbraak of Bull Trap ?
De Nikkei ligt er al vanaf halverwege juli sterk bij, de index probeert nu zelfs de 15.700 pnt weerstand achter zich te laten met als gevolg dat een stijging tot de 16.700 pnt er nu in zit. Dat zou een scenario kunnen worden want tussen die 15.700 pnt en de 16.700 pnt ligt er weinig tot geen weerstand. Het enige dat de index nu tegen kan houden is een “Bull Trap” ofwel een valse uitbraak. De kans daarop is natuurlijk aanwezig, dat kunnen we beoordelen na 3 dagen, vandaag (15 augustus) is de eerst, vrijdag ofwel binnen 2 a 3 dagen moeten we meer kunnen melden hierover. Als de index voor vrijdag weer onder de 15.700 pnt staat dan is er geen uitbraak en moeten we rekenen op een daling tot de 14.700 pnt waar u de groene oplopende steunlijn ziet uitkomen.
Hoe dan ook, de beweging die eraan zit te komen zal ongeveer 1000 pnt bedragen, een mooi en duidelijk vooruitzicht alleen kunnen we nog niet inschatten welke kant het zal opgaan. Door deze onzekerheid kunnen we natuurlijk ook weinig tot niets doen met deze index, beter is af te wachten op duidelijkheid. Toch hebben we ook hier te maken met de “Death Cross”, dat is het moment dat het 50-MA onder het 200-MA duikt. Technisch gezien is dat een zeer negatief signaal zodat ik er hierdoor vanuit moet gaan dat de kansen omhoog beperkt zullen blijven.
Indicatoren :
Ook de indicatoren laten kracht zien, de MACD komt weer boven de centerlijn uit terwijl de RSI een hogere top neerzet en ook uit probeert te breken. Vanaf die kant zou het er dan weer positief uit komen te zien. We hebben dus aan de ene kant die “Death Cross”, maar aan de andere kant een sterke MACD en RSI. Ook hier kunnen we maar beter op een bevestiging wachten lijkt me.
© US Markets