...

Nieuwe Tracker op Ruwe Olie

10 april 2006, 16:59 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

Elke ETF, of index-tracker geeft een andere spreiding aan uw portefeuille ... Vandaag 10 april wordt er door Victoria Bay Asset Management een nieuwe Amerikaanse ETF gelanceerd met het symbool USO ... De waarde van deze ETF wordt bepaald door de prijs van ruwe olie en is daardoor niet anders dan een gok op de prijsontwikkeling van deze grondstof ... Een column van Frans Belt met de nadruk op olie Trackers ...
Inspelen op de prijs van ruwe olie
Elke ETF, of index-tracker geeft een andere spreiding aan uw portefeuille. Vandaag 10 april wordt er door Victoria Bay Asset Management een nieuwe Amerikaanse ETF gelanceerd met het symbool USO. De waarde van deze ETF wordt bepaald door de prijs van ruwe olie en is daardoor niet anders dan een gok op de prijsontwikkeling van deze grondstof.
Beleggers die geloven in een voortgaande stijging in de prijs van ruwe olie kunnen in de verleiding komen om daarvan te profiteren door een deel van hun portefeuille te beleggen in dit fonds. Momenteel is er een beter alternatief. De performance van een ETF fonds als de energie sector spider (XLE) vertoont grote overeenkomst met de prijsontwikkeling van ruwe olie. Echter, de bewegelijkheid is minder en het fonds keert dividend uit waardoor het resultaat op termijn aanmerkelijk hoger ligt. Bij de huidige koers van $ 55,35 bedraagt het dividendrendement 1,19%.
Marktkapitalisatie
Uiteraard is deze energie spider samengesteld met fondsen uit de sector. De bedrijven die materiaal en ondersteunende diensten verlenen vertegenwoordigen 24,3%. Elk ETF aandeel bestaat voor 64 % uit de 10 grootste bedrijven uit de sector. Exxon Mobil voert de lijst aan, een weerspiegeling van de eerste plaats die door het bedrijf wordt ingenomen op de lijst van bedrijven met de hoogste marktkapitalisatie. (364 miljard dollar)
Net als bij deze tracker zijn de meeste zodanig samengesteld dat bedrijven met de hoogste marktkapitalisatie het grootste bezit vormen. Het beheer van zulke fondsen is passief. Er vinden periodiek maar een beperkt aantal aanpassingen plaats, als de marktomstandigheden dit vereist. De kosten voor beheer zijn daardoor laag. Voor dit fonds bedragen die 0,24 % op jaarbasis.
Volgens verschillende analisten geeft een index die volgens marktkapitalisatie is samengesteld teveel gewicht aan bedrijven die een goede track record hebben opgebouwd maar door hun enorme omvang de periode van bovengemiddelde groei achter zich hebben gelaten. Er zijn nu ook indices samengesteld die dit nadeel ondervangen. Daar krijgt elk bedrijf hetzelfde gewicht toebedeeld. In een volgende column ga ik in of dat ook resulteert in een beter resultaat.

Frans Belt
US Markets


De website van Frans http://www.etfsystematic.com waar beleggers hun portefeuille kunnen samenstellen, beheren en informatie ontvangen over index trackers die op de Amerikaanse beurzen zijn genoteerd.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.