...

Nasdaq vliegt omhoog vanaf de 2050 pnt steun

14 juli 2005, 18:05 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

De Nas­daq kent na de bodem vorige week don­derdag een uit­mun­tende week, vri­jwel onverwacht en met een ongek­end tem­po draait de index in een vloeiende beweg­ing bin­nen 4 sessies tot de 2160 pnt .. Een draai van 110 pnt ofwel meer dan 5% vanaf de bodem .. Nu moet blijken of deze kracht recht­vaardig was of niet .. De index liet dit jaar al veel beweg­ing zien zow­el omhoog als omlaag, dit tussen pak­weg de 1900 en 2200 pnt … Een analyse van deze index ..
Na de aansla­gen in Lon­den vorige week zien we de index eerst een forse dal­ing inzetten die stopt op de 2050 pnt ste­un, deze ste­un herken­nen we van de bodem in juni en eerder nog in mei. De kans op een dal­ing tot ruim onder dit niveau lag voor de hand gezien de indices in Europa die dag meer dan 2 en zelfs 3% onderuit ging. 
Het tegen­deel was waar die 7e juli, Wall Street opende wel fors lager maar meteen na de open­ing kwam er nog maar eens een onverk­laar­bare draai in de markt. Een draai die de index die dag zelfs in de plus deed eindi­gen. Vri­jdag kwam er een ral­ly van ruim 1,5% achter­aan zodat de angst op een dal­ing bin­nen de 24 uur com­pleet van tafel werd geveegd. De rest van het ver­haal ken­nen we, de angst die er duidelijk was die dag werd opnieuw uit de markt genomen door een ingreep van hogere hand, dat is duidelijk. De verkoop­druk nam meteen af en zon­der vol­ume en met een opnieuw sterk dal­ende volatiliteit kon Wall Street weer her­stellen en zelfs nieuwe top­pen gaan opzoeken. 
Dit alles gebeurde zelfs in een peri­ode waar er eigen­lijk geen reden tot euforie heerst, we zien de olie nieuwe hoogtepun­ten mak­en en de cijfers die voor Q2 wor­den verwacht zien er ook niet al te best uit, men verwacht het slecht­ste kwartaal sinds okto­ber 2003 toen de markt zijn bodem plaatste.
Waar kun­nen we nu op gaan let­ten de komende dagen, de weer­stand­szone tussen de 2160 en 2170 pnt werd bereikt op 14 juli, of we daar een top hebben weet ik nog niet maar de kans lijkt me redelijk groot. We zien die weer­stand door de lijn over de top­pen van decem­ber vorig jaar en de lijn over de top­pen van maart april en eind mei dit jaar. Als er een weer­stand ligt tussen die 2160 en 2170 pnt dan kan de index min­i­maal terug tot de 2100 pnt., daar­na zal moeten blijken of er weer richt­ing de 2050 pnt of lager kan wor­den afgeza­kt. Eerst maar eens kijken wat er ron­dom die 2100 pnt gebeurd als de dal­ing vorm krijgt. 
Weer­stand zien we dus eerst tussen de 2160 en 2170 pnt, lat­er let­ten we op de 2180 pnt waar de index eind vorig jaar zijn top maak­te. Een uit­braak boven de 2200 pnt opent de weg richt­ing de 2250 pnt. Ik verwacht niet dat we deze beweg­ing snel zullen kri­j­gen gezien de ral­ly van de afgelopen week en de toch veel te lage vol­umes. Toch houden we het in de gaten.
Indi­ca­toren :
De RSI staat over­sold boven de 70, wel zien we hier nog steeds een lagere top. De MACD die bij­na op de cen­ter­li­jn terecht kwam eind vorige week draait weer naar boven toe maar over­tu­igt nog niet. De index staat ver boven het 200-MA, ook het 50-MA staat ver onder de huidi­ge stand.
© US Mar​kets​.nl
Guy Boscart



Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.