...

Kristallen bol maakt het bont

2 september 2006, 15:45 | US Markets Redactie | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

Ditmaal heeft onze ‘kristallen bol’ het bont gemaakt, in die zin dat in verschillende gevallen de voorspellingen diametraal stonden tegenover de feiten. De voor de drie indices voorspelde topper op donderdag bleek de enige minusdag van de ganse week te zijn, bij voorbeeld. Maar we blijven met wetenschappelijke ernst nagaan of er al dan niet een verband is tussen gegevens uit het verleden en dat wat nog moet komen…


Kristallen bol maakt het bont


De stijging op maandag van de S&P 500 klopt met de voorspelling volgens de laatste 20 jaar. Maar volgens de afgelopen 50 jaar had ook donderdag mooie kansen moeten bieden, en dat was nu net de enige dag dat deze index in het rood afsloot.

Volgens de gegevens over 50 jaar zou maandag in de min hebben moeten eindigen en wat bleek? Het was samen met vrijdag een topper voor de S&P 500. Volgens 20-jaargegevens zat er weinig in voor woensdag, en dat klopte. We gaan er niet over vitten dat donderdag het nog iets slechter deed met een -0.03% versus 0.00%.

Score: 2 op 4.

De 50-jaarsvoorspelling van donderdag ging compleet de mist in want het was de enige dag in het rood voor de Dow Jones Industrial Average (DJIA). Op basis van 20 jaar was er overeenstemming tussen wat onze bol verwachtte en de realiteit: maandag was OK.

Dat van woensdag het volgens 50 en 20 jaar het minste te verwachten was, klopt niet, want donderdag (die als een topper voorspeld was) was de enige minusdag van week 35.

Hiervoor kennen we een score van 1 op 4 toe.


De voorspelling van onze kristallen bol voor een fraaie donderdag (op basis van 50 en
20 jaar) van de Nasdaq is helemaal niet waar geworden, integendeel wan het werd de enige dag in het rood voor deze index.

Voor wat onze bol zegde over de geringste stijgingskansen kunnen we kort zijn: er klopte niets van. Zowel maandag, dinsdag als vrijdag deed de Nasdaq het goed.

Score: 0 op 4.


Over de volgende (korte) beursweek vertelt onze kristallen bol het volgende:

- S&P 500: woensdag en vrijdag veelbelovend en op donderdag zijn er de minste kansen op stijging;
- DJIA: dinsdag en woensdag beloven het meeste, van donderdag kunnen we het minste verwachten;
- Nasdaq: dinsdag is dé topdag, vrijdag en woensdag zien er niet goed uit.

Uit de resultaten voor de afgelopen week 35 blijkt, hoe moeilijk het is een correlatie te vinden tussen wat achter ons ligt en wat nog moet komen. Toch beweren de historici dat de kennis van de geschiedenis dient voor lessen voor de toekomst. We zien wel.

Jan Van Besauw
Columnist voor US Markets
2 september 2006.
Ondergetekende is een gepensioneerde marketing manager. Hij schrijft voor US Markets columns en financiële berichten. Hij heeft op het moment van schrijven geen materieel belang of bezit in de besproken bedrijven of beleggingsinstrumenten.


Reacties kunt u sturen naar: [email protected]



Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.