...

Euro even terug na sterke periode

23 mei 2007, 08:15 | Guy Boscart | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

De euro kende een sterke peri­ode maar nu moet de munt even een stap terug, toch kan de euro lat­er dit jaar een nieuwe aan­val plaat­sen op de weer­stand met mogelijk een rit tot de 1,40 dol­lar waar de vol­gende tar­get uitkomt … Ook kijken we naar de euro — yen … Een analyse van de Euro tov de dol­lar en de yen …

EURO: De euro kan wat inleveren

Euro — US Dollar

De uptrend bli­jft mooi en sterk, de euro bereik­te zoals verwacht de top rond de 1,364 dol­lar vorige maand. Toen gaf ik al aan dat de munt na het bereiken van deze zware weer­stand ofwel de hoog­ste koers sinds de intro­duc­tie van de euro 3 tot 4 cent in zou moeten lev­eren voor er een nieuwe aan­val op gang zou komen met als uitein­delijke doel de 1.40 dol­lar. Met die terug­val zijn we nu bezig, ik denk dat er nog 1 a 2 cent vanaf kan voor dat de euro opnieuw veel sterk­er wordt tov de dol­lar. De barre tij­den voor de dol­lar lijken dus nog lang niet over, sterk­er nog … ik voorzie voor de dol­lar nog veel moeil­ijk­er tij­den de komende maan­den of zelfs jaren. De finan­ciële huishoud­ing in de VS is veel te slordig zodat de dol­lar steeds meer als een risi­co­munt wordt gezien. 

Toch mogen we de veerkracht van de dol­lar niet ver­geten, de munt bli­jft hoe slecht die er ook voorstaat de meest pop­u­laire val­u­ta op onze aardbol.

De euro kan na een terug­val wor­den gekocht voor de rit richt­ing de 1,40 dol­lar, via Tur­bo Mar­kets gaan we daarop inspe­len. Bent u nog geen lid? … Voor een abon­nement op Tur­bo 10 of Tur­bo 25 dan kunt u zich via deze link inschrijven 

Euro — Yen:

De yen mag niet teveel afwijken van de dol­larko­ers omdat de Amerika­nen nu een­maal zeer grote lenin­gen in Japan open hebben staan om de Car­ry Trade” gaande te houden, het lijkt er duidelijk op dat er een bewak­ing­steam aan het werk is om die ver­houd­ing staande te houden. Ofwel de yen mag geen te grote schom­melin­gen mak­en op de val­u­ta­mark­ten. We hebben enkele keren gemerkt dat als de yen sterk­er wordt tov de andere munten er meteen een soort paniek ontstaat op de finan­ciële mark­ten. Toch zal de yen met de tijd sterk­er wor­den want het lijkt me niet vanzelf­sprek­end dat als de dol­lar in de prob­le­men komt deze de yen mee zal sleuren, de gevol­gen van een val­lende dol­lar zullen dan ook groot zijn op de finan­ciële mark­ten. Ook al wordt daar vrij makke­lijk over nagedacht, het bli­jft voor mij vast staan dat juist dit het begin in zal lei­den van een lang­durige malaise die we gaan kri­j­gen na de jaren van voor­spoed bereikt door het gratis ophalen van geld uit Japan ofwel het onder­drukken van de mark­t­waarde van de yen. De Car­ry Trade”. 

De euro bli­jft nog zeer sterk tov de yen zoals u ziet op de grafiek, wel lijkt de 163~164 een weer­stand nu, als de ver­houd­ing onder de 163 zakt dan ligt de weg open tot de 160 waar ste­un wacht op korte ter­mi­jn. Mocht de ver­houd­ing verder onder druk komen te staan dan kan de euro — yen makke­lijk naar de ste­vige ste­un rond de 155 terugvallen.

Samengevat, er ontstaan kan­ten kansen om te anticiperen op een dal­ing van de euro tov de yen, via Tur­bo Mar­kets hebben we daar een posi­tie voor opgenomen en die kunt u nog opne­men zodra u lid wordt. Voor een abon­nement op Tur­bo 10 of Tur­bo 25 dan kunt u zich via deze link inschrijven 

Chart Euro — Yen

Grafiek Euro — Yen

Guy Boscart
US Markets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.