...

Analyse Delhaize en Colruyt

19 april 2006, 11:46 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 5 / 12 | (0)

Van­daag doet Mar­cel Bron­ner bood­schap­pen bij onze Zuider­bu­ren … Hij bek­ijkt en analy­seert twee aan­de­len uit de Bel-20 … Het zijn de retail­ers Col­ruyt en Del­haize … Twee branchegenoten … Zijn deze twee aan­de­len het waard om in het winkel­mand­je te gooien? .… Een analyse van deze 2 aan­de­len …
Analyse Col­ruyt en Delhaize :
De twee branchegenoten staan er goed voor, ze hebben de laat­ste maan­den een pri­ma sti­jging lat­en zien. Daar is niets mis mee. Hoe mooi ook, er ont­breekt iets aan de grafieken en dat gaan we bek­ijken. Ik begin met de dag­grafiek van Colruyt.
Niets mis mee. De koers van Col­ruyt staat pri­ma boven:
1. de donker­groene trendlijn
2. de licht­groene (voor­ma­lige weerstand-)lijn en zelfs boven
3. de oran­je steunlijn.
Het­geen ont­breekt is m.i. de door­braak van de hor­i­zon­tale weer­stan­dli­jn op euro 126. Op het moment dat dat gebeurt kan de koers verder omhoog en een aan­val gaan onderne­men op de boven­ste rode weer­stand op 132 euro. En als het dan ook nog zou lukken die weer­stand uit te nemen dan wordt het feest voor de bezit­ters van Colruyt. 
Zover is het echter (nog) niet en in de tussen­ti­jd dient het aan­deel boven de oran­je ste­un­li­jn te bli­jven om niet af te zwakken. We gaan nu bij Del­haize naar binnen.
Del­haize laat een andere grafiek dan die van Col­ruyt zien, maar ook hier onbreekt iets. Daar kom ik zo op terug.
Bin­nen de twee donker­groene lij­nen gaat het hoger en hoger, het is een mooi sti­j­gend trend­kanaalt­je. In jan­u­ari is de boven­z­i­jde opge­zocht en begin maart werd de onderz­i­jde aangetikt. Daar­na wist Del­haize de weer­stand op euro 57,65 mooi te door­breken en weer de boven­z­i­jde op te zoeken. Dat niveau was te zwaar, mede omdat daar ook de weer­stand va een jaar gele­den lag. Ik doel dan op de rode weer­stand op euro 60, dat was een top van ongeveer een jaar terug. 
Dus ook Del­haize is een mooie grafiek, maar ik zou graag een (ste­vige) door­braak van euro 60 zien. Als die (rode) weer­stand wordt uitgenomen, dan kun­nen de euro’s erop vliegen. 
Mar­cel Bron­ner
© US Markets
Vraag voor Mar­cel? Mail: marcel@​usmarkets.​nl

19 april 2006.
Onder­getek­ende is tech­nisch anal­ist bij US Mar­kets en schri­jft daar­naast columns, analy­ses en financiële bericht­en. Hij heeft op het moment van schri­jven geen materieel belang of bez­it in de bespro­ken fond­sen of bedri­jven in dit artikel.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.