De AEX blijft maar doorstijgen zonder enige aanzet tot winstnemingen met op Kon Olie na weinig omzet .. Een prima mix om bij de minst vorm van angst of verkoopdruk de index zeer ver terug te sturen .. Zie recent voorbeeld van 18 april .. De zware weerstandszone tussen de 390 en 395 pnt kan wel zorgen voor hoogtevrees de komende dagen .. Een analyse van deze index ..
De AEX stoomt maar door onder leiding van Kon Olie:
De AEX stijgt nu al dagen na elkaar zonder zich ook maar ergens van aan te trekken, zoals u waarschijnlijk weet komt een zeer groot deel van deze stijging door de rally van de zwaargewicht Kon Olie. De index komt in vrijwel een rechte beweging vanaf de 345 pnt tot nu de 390 pnt, een stijging van 45 pnt ofwel bijna 14% binnen 2 maand.
De volatiliteit bij de AEX is zoals bij de overige indices natuurlijk enorm laag, als we om ons heen kijken dan zou die nu tussen de 10 en 11% moeten uitkomen zodat we hier kunnen uitgaan van vrijwel geen enkele vorm van hoogtevrees. Een gevaarlijke situatie die blijkbaar duidelijk wordt onderschat. Een volatiliteit index op de AEX is er niet, maar we nemen hiervoor de zelfde criteria als die van de DAX die niet zoveel kan afwijken.
Als herkenbare punten kijken we nu eerst naar de zone tussen de 390 en 395 pnt, daar zal de index toch een draai moeten komen. De steunpunten die we dan in de gaten moeten houden zijn eerst de 376 pnt (LIJN D) met later de 374 pnt waar we nog een belangrijke steunlijn (LIJN C) zien uitkomen. Onder die 374 pnt ligt de weg open eerst richting de 365 pnt.
Later letten we vooral op de zeer sterke steunzone 355~360 pnt. Daar komen eerst de lijn onder de bodems uit (LIJN A), de lijn over de toppen van begin maart en begin april (LIJN B). Daarnaast bevinden zich daar nog de GAP omhoog van halverwege mei en het 200-daags dat rond de 360 pnt uitkomt nu. Een stevig gebied zoals u ziet dat voor de index zeer aantrekkelijk is zodra er een daling op gang komt.
Zoals al vermeld blijft de 390~395 pnt een zware weerstand, de index kan grote moeite ondervinden om daar bovenuit te breken richting de 400 pnt en hoger. Dit is een reden temeer dat we ons voorlopig op een daling moeten richten al weten we het natuurlijk nooit.