...

Sombere herfst voor Wall Street?

28 september 2004, 23:00 | US Markets Redactie | leestijd: 1 minuut | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

Is het de komende maan­den afgelopen met de come-back van Wall Street? Een Amerikaans beur­shuis maak­te een opmerke­lijke analyse met een niet mis te ver­stane con­clusie.

In het dag­blad De Tijd lezen we dat de anal­ist François Tra­han van het Amerikaanse beur­shuis Bear Stearns oordeelt dat Wall Street overkocht (‘over­bought’) is. Tra­han baseert zich op de MIBS (momen­tum-inten­si­ty-bull­ish sen­ti­ment), een indi­ca­tor samengesteld uit 5 andere indi­ca­toren. Lat­en we even kijken: 

- het momen­tum, bekomen door de S&P 500 te vergelijken met het gemid­delde over 10 weken, was vorige week 80,2%. Norm: >75% = overkocht;
- van de S&P 500-bedri­jven bereik­ten er 22 de laat­ste 10 weken hun laag­ste peil. Norm: <25 = overkocht;
- de volatiliteitsin­dex VIX van Chica­go Board Options Exchange (CBOE), waarover Guy Boscart het dik­wi­jls heeft, is nu 14. Norm: <19 = overkocht;
- het beleg­gersvertrouwen in de VS stond vorige week op 55,9%. Norm: >55% = over­dreven optimisme;
- de put/​call ratio, eve­neens van de CBOE, stond vorige week op 0,88. Norm: >0,90 = somber­heid, <0,70 = optimisme.
Al deze indi­ca­toren samen geven de MIBS, die nu op 0,87 staat. Norm: ‑2 of lager: over­dreven pes­simisme, + 1 of meer: over­dreven opti­misme. Hieruit lei­dt Tra­han af dat Wall Street heel dicht bij het overkochte (‘over­bought’) gebied komt. Een­zelfde sit­u­atie was er in april-mei dit jaar, waar­na een cor­rec­tie vol­gde.
De herf­st zou wel eens heel donker kun­nen wor­den voor de beurzen. Tra­hans heeft ook een sombere visie op vol­gend jaar, maar wij zouden ons niet aan zulke langeter­mi­jn­plan­ning dur­ven wagen in deze wis­sel­val­lige tij­den.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.