...

Nog meer problemen voor Fannie

30 december 2004, 22:03 | US Markets Redactie | leestijd: 1 minuut | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

Het ziet er al langer hoe somberder uit voor Fan­nie Mae. De prob­le­men stape­len zich op. Hoe­lang kan dat nog door­gaan?

Hoe­lang nog, Fannie?

Een boekhoud­schan­daal zal waarschi­jn­lijk ertoe lei­den dat de hypotheekgi­gant Fan­nie Mae (NYSE: FNM) een ver­lies van mil­jar­den dol­lar zal moeten toegeven. Onder druk hebben twee toplui, de heren Raines en Howard, al moeten ontslag nemen.

Nu blijkt er ook financiële nood te zijn, omdat de fir­ma aankondigt voor 5 mil­jard dol­lar aan­de­len te koop aan te bieden. Op vra­gen van de pers welk de reden hier­toe is, kwam geen antwo­ord. Even­min werd uit­gelegd waarom het eerst aangekondigde bedrag van 4 mil­jard dol­lar met 1 mil­jard dol­lar werd opgetrokken. 

In krin­gen van de SEC (Secu­ri­ty Exchanges Com­mis­sion) en U.S. Office of Fed­er­al Hous­ing Enter­prise Over­sight is wel beweerd, dat Fan­nie Mae drin­gend nood heeft aan vers kap­i­taal. Vreemd voor een semi-over­hei­dsin­stelling met hon­der­den mil­jar­den dol­lar marktwaarde.

En hoe reageert het aan­deel? Wel, van­daag sloot het op 71,42 dol­lar, dat is 1,04 dol­lar (bij­na 1,5%) hoger dan gis­teren, toen het nieuws bek­end werd over de aan­de­le­nu­it­gifte en het kap­i­taal­teko­rt. We vra­gen ons af hoe zoi­ets kan. Wie wil nu zijn cen­ten beleggen in een bedri­jf waarover al zo lang zulk slecht nieuws cir­culeert. De ker­st­man miss­chien? Of is het Uncle Sam, de grote pop­pen­spel­er himself?

US Mar­kets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.