...

Heb jij Bank of America's tapes gezien?

26 februari 2005, 15:51 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

De groot­ste bank­in­stelling van de States, Bank of Amer­i­ca, is een hele hoop belan­grijke com­put­er­tapes kwi­jt. Meer dan 1,2 miljoen Amerikaanse staat­sambtenaren, waaron­der een hele reeks sen­a­toren, zullen er niet mee kun­nen lachen. En op de hoofdze­tel van de bank is het ook kom­mer en kwel.
Heb jij Bank of America’s tapes gezien?
Een reeks del­i­cate com­put­er­tapes, afkom­stig van Bank of Amer­i­ca (NYSE: BAC) zijn zoek. Deze tapes bevat­ten financiële gegevens van de cred­it cards van ca 1,2 miljoen VS-staat­sambtenaren, waaron­der een meerdere sen­a­toren en ca 900.000 medew­erk­ers van het min­is­terie van landsverdedig­ing.

Het ver­lies is al gek­end bij BAC sinds decem­ber vorig jaar, maar de klanten wer­den er pas gis­teren van op de hoogte gebracht. Dat begri­jpen we, het is nogal gê­nant om als groot­ste bank van de VS (175.742 medew­erk­ers) zoi­ets te moeten meemak­en.

Vol­gens BAC staat op de tapes aller­lei infor­matie: naast naam en adres de reken­ingnum­mers en de num­mers van de sociale zek­er­heid en wie weet wat nog meer, dat komen we niet te weten.

Offi­cieel is niet bek­end wat er met de tapes is gebeurd. Offi­cieus heet het, dat ze bij het behan­de­len van bagage in een luchthaven zijn gestolen. De tapes waren op weg naar een backup-centrum.
De dieven hebben de gegevens nog niet gebruikt, althans er is nog geen enkele klacht in die zin geno­teerd, voor zover wij kon­den nagaan.

In alle geval zit BAC zeer verveeld met de zaak. En alhoewel het deze dagen in Char­lotte, North Car­oli­na overdag maar 14°C is en het ’s nachts vri­est tot –2 °C, zullen ze op de hoofdze­tel van BAC, geves­tigd in deze stad, wel de air­co kun­nen gebruiken om al die overver­hitte man­agers wat afkoel­ing te bezor­gen.

Hoe BAC’s miljoe­nen klanten zullen rea­geren is niet te voor­spellen, maar goed is het niet voor het ima­go van de financiële reus. We zijn benieuwd wat het aan­deel zal doen. Gis­teren sloot het nog op 46,79 dol­lar, +1,28%. Komt er een einde aan de klim van de laat­ste maanden?
Als u ergens in een donkere hoek van een of ander depot een aan­tal dozen met van die typ­is­che com­put­er­tapes aantre­ft, dan weet u wie u hier­mee heel blij kunt maken.
Jan Van Besauw
US Mar­kets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.