...

WALL STREET RIJP VOOR NORMALE CORRECTIE

1 februari 2011, 22:58 | Guy Boscart | leestijd: 3 minuten | moeilijkheid: 9 / 12 | (0)

De opmars bli­jft dan toch nog even duren op Wall Street, al moeten we erbij zeggen dat de top­pen van vorige week amper breken, de Nas­daq ger­aakt zelfs nog niet tot zijn dubbele top na de sterke ral­ly van gis­teren. Aan de andere kant gaat alles wel heel snel, tijd om er rustig over na te denken is er niet … En toch gaan we vol­gens mij de keerz­i­jde van deze medaille snel zien. Een korte analyse van de Dow Jones, de S&P 500 en de Nas­daq met het 50-MA als mogelijk doel …


We hebben een nogal onrustige week achter de rug, niet dat het meteen opvalt na de slot­standen van dins­dag 1 feb­ru­ari, want de koersen staan zo opnieuw rond de standen van een week gele­den. Som­mige indices zelfs erboven, andere ger­ak­en er net niet. Maar, als we naar de belan­grijke indices kijken dan komen we unaniem terecht bij hun weer­stand aan de bovenkant van de Ris­ing Wedge (WIG). Dat is zo bij de Dow Jones, maar ook bij de bredere S&P 500 index.

De Nas­daq daar­ente­gen viel vorige week al uit zijn Ris­ing Wedge (WIG) met een behoor­lijke tik omlaag vorige vri­jdag, de index dook gelijk ook nog onder zijn 20-MA wat tech­nisch toch vrij negatief is voor het korte ter­mi­jn ver­loop. Aangezien de Nas­daq de afgelopen weken een fron­trun­ner was schrok ik nogal van de counter beweg­ing op de dal­ing waar­door het ver­lies meteen werd geneu­traliseerd bij deze index, en dan meteen ook bij de andere indices. De vraag is nu, wat zal de markt doen nu we opnieuw rond een belan­grijk kruis­punt staan waar er de nodi­ge weer­stand wacht?

Als we de Nas­daq opnieuw als de fron­trun­ner mogen beschouwen, en we zien dat deze index de dubbele top nog niet door­brak, dan vraag ik me af of we nog rond de huidi­ge standen uitkomen vri­jdag. Let op, alles kan in deze markt, we hebben het afgelopen jaar al genoeg beweg­in­gen door zien zetten waar men dacht dat er een eind­punt werd bereikt. Ook nu is dat zo, alleen is deze toch overgekochte markt gewoon toe aan een grotere cor­rec­tie. Bij de 3 indices die we hieron­der zien tot hun 50-MA. Het 200-MA ligt nu wel heel ver weg, en daar hou ik niet zoveel reken­ing mee voor­lop­ig, maar het 50-MA dat tussen de 5 en 8% lager uitkomt dan waar we nu staan kan een mooi doel wor­den. Wel moeten we eerst nog onder ste­un­zones die ik aangeef op de grafieken zien te zakken. Op de 3 grafieken ziet u het 50-MA in het rood, dat is het voortschri­j­dende gemid­delde van de afgelopen 50 han­dels­da­gen.

Een eerste poging voor een beweg­ing richt­ing deze doe­len mis­luk­te begin deze week, veel beleg­gers, en traders wer­den hier­door op het ver­keerde been gezet, zek­er maandag toen eerst nog wel de move van Wall Street werd ver­vol­gd, maar lat­er die sessie werd de dal­ing duidelijk opgevan­gen zodat er amper schade over bleef. Europa cor­rigeerde amper de afgelopen dagen.

Maar de week is nog niet om, er komen nogal wat markt gevoelige cijfers naar buiten waaron­der vri­jdag de werkgele­gen­heid. We wacht­en rustig af, bli­jf voorzichtig nu met posi­ties omhoog gericht, voor de lange ter­mi­jn beleg­gers is er niks aan de hand (volg het 200-MA) maar voor de traders die het van in en uit­stap­pen moeten hebben kan men beter rond deze weer­stand strate­gisch in de SHORT posi­ties stap­pen met als doel dat 50-MA. Zie hieron­der de 3 grafieken.

Tot de vol­gende column …

Dow Jones Grafiek:

alt

S&P 500 grafiek:

alt

Nas­daq grafiek:

alt

Guy Boscart
www​.usmar​kets​.nl


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.