...

Paniek op beurzen niet ver weg !

27 juli 2007, 10:02 | Guy Boscart | leestijd: 5 minuten | moeilijkheid: 8 / 12 | (0)

Een dag met een echte verkoop­golf zien we niet vaak maar als die er komen is er voor velen reden tot paniek, zek­er als men er vanu­it gaat dat de beurs toch zal her­stellen omdat men dit gedurende de afgelopen 4 jaar gewend was … Dat het ook anders kan uit­pakken blijkt nu, toch nog enkele dagen wacht­en op een beves­tig­ing maar zodra die er is zakken de beurzen met min­i­maal 10 tot 15% … Een update van de AEX en de Dow Jones vanaf mijn vakantiead­res …

Paniek dicht­bij op beurzen …

De Dow Jones moest ste­vig terug met zelfs bij­na een ‑500 op de bor­den, u kunt hier­mee begri­jpen dat de paniek niet ver meer lag ofwel men stond klaar om op de knop­pen te drukken. Niet vreemd zou ik zeggen want al die gebakken lucht moet eens uit de markt, alleen duurde het nogal lang voor dat er een prikkel kwam van dit for­maat. Eind feb­ru­ari hebben we er al een gekre­gen maar het zette niet door toen, ik denk dat het deze keer anders kan uit­pakken want de oorza­ak van alle ellende is de finan­ciële­sec­tor ofwel er zit hier en daar nogal wat scheef. Ik heb het hier in eerste instantie vooral over de sub­prime sec­tor samen met de steeds slechter wor­dende huizen­markt in de VS. Natu­urlijk ver­geten we ook de car­ry trade niet waar­door de beurzen juist in de huidi­ge stroomver­snelling terecht kwa­men, als de yen ook nog sterk­er zal wor­den dan kri­j­gen we nog een extra prikkel erbij waar­door de markt wel eens dol zou kun­nen draaien met alle gevol­gen van­di­en. En ja, een CRASH zit er dan nog steeds in. Eerst maar even de komende dagen afwacht­en want het kan nog behoor­lijk gaan spo­ken de komende periode.

Lees uit­er­aard ook het artikel over het Hin­den­burg Omen sig­naal nog een keer, we kun­nen er de klok op gelijk zetten dat als het sig­naal er staat er een heftige dal­ing komt. Dit tussen de 5 en 25%. Zie via de vol­gende link het artikel… Hin­den­burg Omen sig­naal: CRASH op komst?

Dow Jones:

Op de grafiek ziet u dat het snel kan gaan, de index ver­li­est meer dan 300 pnt op dag­ba­sis en bereikt zo bij­na de 13.250 pnt waar een ste­un wacht, een korte oplev­ing zou nog kun­nen maar ik denk meer dat de Dow Jones de dal­ing zal con­tin­ueren tot de 12.800 pnt waar de oplopende ste­un­li­jn uitkomt. Weer­stand zien we nu rond de 13.700 pnt ofwel de oude top. Voor­lop­ig ziet het er niet best uit, ik hou reken­ing met verdere verkoop­druk en wie weet zien we nog wat paniek de komende weken op de inter­na­tionale beurzen. Let ook op het 200-MA rond de 12900~13.000 pnt.

AEX

Bij de AEX is het ook raak, de index zakt onder de 547 pnt en ik gaf al aan dat er daaron­der een ver­snelling plaats zou vin­den. De vol­gende ste­un zien we rond de 530 pnt welke er ook al aan moest geloven van­daag (27 juli). De index kan bij een bli­jvende dal­ing onder de 530 pnt doorzetten tot de 518 pnt en lat­er tot de 498~505 pnt waar de lijn onder de bodems uitkomt. De top rond de 563 pnt ligt alweer een behoor­lijk eind boven de huidi­ge stand waar­door het steeds moeil­ijk­er wordt daar weer naar­toe om te buigen, ook omdat het sen­ti­ment dus­danig kan verzwakken moeten we reken­ing houden met meer druk op de mark­ten waar­door de AEX snel tot de 500 regio terug moet kun­nen. Het is nog ongeveer 30 pnt tot die befaamde 500 pnt grens. We houden het in de gat­en, in ieder geval zit­ten we via Tur­bo Mar­kets weer SHORT in alle belan­grijke indices waaron­der de AEX, de DAX, de Dow Jones en de Olie. Alle posi­ties lopen nu snel op met mooie win­sten, maar we moeten niet te snel sluiten voor de leden. We hebben tijd en als er een paniek­golf komt dan kun­nen we smullen van de oplopende koersen van de SHORT Turbo‘s.

Uit­er­aard gaan we in actie komen indi­en nodig maar zoals ik al aan­gaf niet te snel, als we pijn kun­nen lij­den wan­neer we enkele weken niet vooruit komen moeten we nooit uit­stap­pen zodra de posi­ties pas in het voordeel keren. Ook nu moeten we wacht­en op een punt waar we naar uit kijken en dat ligt nog enkele pro­cen­ten lager.

Wie nog geen lid is kan dat nog wor­den, via Tur­bo 10 en Tur­bo 25 kunt u zich opgeven hier­voor via onze aan­biedin­gen. Schri­jf u in via de vol­gende link .… Inschri­jven Tur­bo Mar­kets 10 of 25 via deze link

Dow Jones dagchart

AEX dagchart

Guy Boscart
US Markets


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.