Liveblog Archief maandag vandaag

3 liveblog items op maandag vandaag.

Vandaag, 16:02

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
USA USA: Productie Inkoopmanagersindex (PMI) (feb.) 15:45 52,7 51,6 51,2 Actueel: 52,7 Verwacht: 51,6 Vorige: 51,2
USA USA: ISM Productie Inkoopmanagersindex (PMI) (feb.) 16:00 50,3 50,6 50,9 Actueel: 50,3 Verwacht: 50,6 Vorige: 50,9
Vandaag, 11:02

Marktcijfers

Actueel Verwacht Vorige
EUROPA EUROPA: CPI (Jaarlijks) (feb.) 11:00 2,4% 2,3% 2,5% Actueel: 2,4% Verwacht: 2,3% Vorige: 2,5%
Vandaag, 08:55

Markten herpakken zich, ook de Bitcoin herpakt zich stevig

Beste beleggers, beursvolgers ...

Vrijdag een vreemde markt met de ruzie tussen Zelensky en Trump samen met Vance, eerst kwamen er duidelijk wat twijfers, maar richting het slot kwam er alsnog een stevige rally op gang zodat alles stevig in het groen kon afsluiten. Vanmorgen merken we dat er een iets hogere opening aan zit te komen via de futures. Beleggers vragen zich wel af wat Trump zal doen met de tarieven die morgen (dinsdag) ingaan richting Canada, Mexico en China. We hebben nu 4 long posities open staan voor de midlange termijn via de "Dynamische Aandelen Portefeuille" die we als EXTRA aanbieden via Systeem en Guy Trading. Vooral de positie op de Bitcoin doet het heel goed, die werd exact op de bodem aangekocht via een ETF. We proberen een mooie winst te nemen na de stevige stijging.

De prijs van het goud zien we vanmorgen rond de 2.875 dollar, de Brent olie komt uit rond de 73 dollar. De 10 jaars rente zakt verder weg en komt vanmorgen uit rond de 4,23%, de euro komt vanmorgen uit rond de 1,04 dollar. De Bitcoin herpakt zich stevig door positieve woorden van Trump over de cryptomarkt en staat vanmorgen rond de 92.500 dollar.

Bekijk de laatste videoblog https://youtu.be/Q54olm0Y9z8

Exclusieve signalen voor onze leden:
Er staan weer wat posities open sinds maandag, het is nu wachten op het vervolg. De maand januari bracht een mooi resultaat van 25% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 18% vorige maand. Deze maand zien we een minimaal verlies na dat we enkele hebben gesloten met een klein verlies door een eigen stoploss.

Via de aandelen portefeuille die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 4 posities.

De posities die we opnemen kunt u volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Maandag 3 maart 2025:
Op Wall Street zien we vanmorgen iets hogere futures bij de Dow Jones, de S&P 500 en de Nasdaq. In de loop van de dag zal er wel een bericht komen of de tarieven richting Mexico en Canada zullen worden doorgevoerd of dat Trump alles weer zal uitstellen. Tot nu toe zijn er geen indicaties dat deze tarieven opnieuw zullen worden uitgesteld.

Vrijdag sluiten de indices op Wall Street met een stevige plus de sessie af, de Dow Jones won 1,4% terwijl de S&P 500 met 1,6% winst de week afsloot. De Nasdaq en de Nasdaq 100 wonnen beiden rond de 1,6% terwijl de SOX index er met 1,7% op vooruit ging. De Dow Transport index won 1,4%, de Russel 2000 won vrijdag 1,1%.

Verder zien we tijdens het weekend een stevige stijging van de cryptomarkt, de Bitcoin die vrijdag even tot rond de 78.600 dollar terug moest staat vanmorgen weer ruim boven de 90.000 dollar. En ja, ik zei het al tijdens de daling van de crypto munten vorige week, Trump zou wel snel het woord nemen en snel ter hulp zou schieten, hetgeen dus gebeurde. Dat was een van de redenen dat ik een positie heb opgenomen op een Bitcoin ETF via Systeem en Guy Trading.

Een andere factor voor deze week zijn de vooruitzichten voor de Amerikaanse arbeidsmarkt, de vraag is of deze cijfers negatief worden beïnvloed door de acties richting de ambtenaren in Washington. Het Department of Government Efficiency (DOGE), onder leiding van Elon Musk, heeft daar de weg vrijgemaakt voor een scherpe daling van de werkgelegenheid bij de overheid, wat de cijfers in de komende maanden zeker negatief zal beïnvloeden.

Het goud opende vanmorgen de week positief na de stevige daling van eind vorige week. Investeerders zetten zich schrap voor de mogelijke economische instabiliteit die er aan zit te komen.

Europa:
De beurzen in Europa sluiten vrijdag verdeeld. Zo sluit de DAX vlak terwijl we een verlies van 0,43% zien bij de AEX index. De Franse CAC 40 sluit met 0,1% winst.

Handelen en posities:
Zoals ik al een tijdje aangeef moeten we vooral opletten en rustig blijven in deze fase. Er komen altijd wel kansen voorbij, maar het moet 7 keer op 10 goed zijn en niet 6 keer op 10 slecht wat betreft het resultaat. Daarom moeten we in deze fase 2 keer nadenken voordat we op de knoppen kunnen drukken om een positie op te nemen.

Nog wat nieuwsfeitjes hieronder:

  • Nvidia herpakt zich stevig met 4% vrijdag na toch eerst nog negatief te zijn begonnen. De markten blijven dus enorm volatiel en dat zien we over de gehele lijn. De markten wachten op positieve signalen, wel blijft alles overbought want dat wordt niet anders.
  • Uit de cijfers van Nvidia van woensdag nabeurs bleek dat de investeringen in AI nog steeds zeer stevig blijken. Door de enorme stijging van het aandeel en de torenhoge verwachtingen sloten de aandelen de week wel af met een daling van ruim 9%.
  • De koerssprong van de Bitcoin over het weekend was bijzonder, vrijdag nog even op 78.600 dollar maar vanmorgen al even bijna 95.000 dollar.
  • In de eerste week van maart verschijnt het eerste belangrijke banenrapport onder Trump, verder ook nog een aantal belangrijke winstcijfers van de detailhandel. Deze kunnen de angst voor de Amerikaanse economie aanwakkeren of juist wegnemen.
  • Er komen cijfers van bedrijven als Target, Costco, Kroger en Abercrombie & Fitch uit de retailsector. Deze cijfers zullen hoe dan ook meer inzicht geven in de toestand van de Amerikaanse consument, en of de consument inderdaad snel het vertrouwen in de economische vooruitzichten verliest.
  • Verder moeten we uitkijken of de nieuwe tarieven voor Canada, Mexico en China allemaal morgen op 4 maart in zullen gaan.
  • Februari was een onrustige maand voor beleggers, gekenmerkt door een slecht consumentenvertrouwen en de zwakke cijfers over de consumentenbestedingen. En vooral ook door de dagelijkse tussenkomst van Trump over verschillende zaken.
  • Over de gehele maand februari daalde de Nasdaq Composite met ongeveer 4% terwijl de S&P 500 en de Dow Jones Industrial 1,4% moesten inleveren.
  • Enkele economen geven aan dat de economie wat lijkt te verzwakken. Het besluit van de Federal Reserve om de rentetarieven hoog te houden komt neer op een passieve verkrapping van het monetaire beleid wat niet goed is voor de economie de komende periode.

Market Map S&P 500:
Via de Market-Map van de S&P 500 (slot vrijdag) zie u overal winst, de map is vrijwel helemaal groen.

Korte analyse Goud, Zilver, Brent olie en Bitcoin:
De koers van het goud zakt nu toch verder tot rond de 2.850 dollar, de topvorming zien we net onder de 3.000 dollar wat wel nog een doel blijft voor de komende periode eens het goud zich herpakt. Weerstand zien we rond de 2.900, 2.925 en 2.950 dollar, later de 3.000 dollar als weerstand.

De Brent olie komt nu uit rond de 73 dollar. Onder die 74 dollar ziet het er in ieder geval niet goed uit voor de Brent olie. Weerstand nu eerst de 74 en 75 dollar, later de 76-77 dollar en de 78 dollar als weerstand. Steun zien we rond de 72 en 71 dollar.

De Bitcoin herpakt zich stevig vanaf de bodemzone rond de 78.500 dollar die vrijdag werd bereikt. Het was een topweekend voor cryptofans nadat president Donald Trump via sociale media aankondigde dat hij een reserve aan digitale activa wilde aanleggen bestaande uit bitcoin, ether, XRP, solana en cardano. Dat was precies hetgeen ik al aangaf, de crypto zakt te ver weg en het was wachten op het moment dat Trump er wat over zou zeggen en dat gebeurde dan ook.

We hadden exact rond de bodem een positie opgenomen op een Bitcoin ETF en mogelijk kunnen we snel een mooie winst nemen op deze positie. De Bitcoin ging van 78.500 dollar naar nu 92.500 dollar.

Plannen voor 2025 via onze exclusieve signalen:
Tot nu toe is het resultaat goed voor dit jaar rekening houdend met de volatiliteit die de markten laten zien samen met vaak divergenties. Een mooi resultaat van 24% bij Guy Trading en Systeem Trading. Bij Polleke Trading halen we 16% tot nu toe dit jaar. Deze maand (februari) zien we een minimaal verlies (2%).

Via de aandelen portefeuille die men ook kan volgen via Guy en Systeem Trading lopen er nu 4 posities.

De posities die we opnemen kunt u naar eigen inzicht volgen, dat kan door lid te worden via de nieuwe aanbieding, nu voor € 35 tot 1 MEI 2025, dan ontvangt u 2 maanden onze exclusieve service voor de leden.

Schrijf u in via de link https://www.usmarkets.nl/tradershop

Resultaat services januari 2025:

Met vriendelijke groet,
Guy Boscart

Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.