...

LEVEL 3 CORRECTIE OP KOMST !

27 augustus 2009, 21:31 | Guy Boscart | leestijd: 4 minuten | moeilijkheid: 10 / 12 | (0)

De beurzen ken­nen een van hun beste peri­odes van de afgelopen jaren, na de afmat­ting van vorig jaar en begin dit jaar zien we nu toch een groot her­s­tel dat tot boven de 50% vanaf de bodem komt. Wel komen we nu op een punt waar er draai zou moeten komen aangezien er behoor­lijk wat weer­stand wacht ron­dom de huidi­ge niveau‘s.
LEV­EL 3 COR­REC­TIE OP KOMST

De beurzen ken­nen een van hun beste peri­odes van de afgelopen jaren, na de afmat­ting van vorig jaar en begin dit jaar zien we nu toch een groot her­s­tel dat tot boven de 50% vanaf de bodem komt. Wel komen we nu op een punt waar er draai zou moeten komen aangezien er behoor­lijk wat weer­stand wacht ron­dom de huidi­ge niveau‘s.

Om dit aan te tonen neem ik deze keer 2 indices die door ons als beleg­gers op de voet wor­den gevol­gd, de AEX index en de Dow Jones index. Bij deze 2 indices valt het meteen op, de lijn over de top­pen werd bereikt de afgelopen dagen. Er kun­nen nu mijn inziens 2 scenario‘s plaatsvin­den, of er vol­gt een uit­braak met nog hogere koersen. Of men heeft er voor­lop­ig genoeg van en men wil wat gaan inlev­eren tot dat er behoor­lijke ste­un wordt gevonden. 

In mijn belev­ing ga ik voor het 2e na de extreme ral­ly die al tot meer dan 50% boven de bodems van begin maart uitkomt nu, zow­el tech­nisch als fun­da­menteel hebben we met een behoor­lijk overkochte markt te mak­en die echt toe is aan een cor­rec­tie. Zek­er nu die er nog niet kwam gedurende de laat­ste fase van de sti­jging die van start ging op 13 juli. 

Tij­dens de laat­ste fase liep de AEX met meer dan 25% op tussen de 240 en 301 in 5 weken tijd, de Dow Jones liet een winst van bij­na 20% zien gedurende die peri­ode. En nog­maals, zon­der tussendoor meer dan 2 a 3% terug te vallen tussendoor. De laat­ste cor­rec­tie in de opgaande beweg­ing vond plaats tussen 1 juni en 13 juli, toen ver­loren de indices tussen de 5 en 8% ofwel een LEV­EL 2 correctie. 

Nu eerst even een korte uit­leg over de Lev­el 1 tot lev­el 5 cor­rec­ti­etabel die ik gebruik op de beurs. 

Als ik het over cor­rec­ties heb dan pak ik er lev­els bij, die wor­den dan in de markt gezet bekeken over de gehele lijn (Inter­mar­ket). Het zijn ranges die ik neem waar­door we over het alge­meen alle indices af kun­nen dekken met die range die bij het lev­el hoort. Hieron­der ziet u de verdel­ing waar ik vanu­it ga. 

LEV­EL 1: 2 tot 5
LEV­EL 2: 5 tot 8
LEV­EL 3: 8 tot 12
LEV­EL 4: 12 tot 15
LEV­EL 5: meer dan 15
CRASH: meer dan 20

In de loop der jaren heb ik gemerkt dat deze lev­els goed werken bekeken over de gehele lijn, het kan best dat de AEX 4% zakt ter­wi­jl de Dow Jones 3% in moet lev­eren en Japan dan 5% zakt. Er zit ver­schil tussen de 3 maar ze cor­rigeren wel alle 3 goed, ze vallen dan bin­nen de LEV­EL 1 range zodat het een LEV­EL 1 cor­rec­tie is. Toch niet onbe­lan­grijk om dit toe te passen is mijn ervar­ing, men weet snel wat men ongeveer kan verwacht­en en het klopt ook nog vaak.




Dan is het vol­gende van belang, als je naar de markt kijkt, welke cor­rec­tie zit er dan in op korte ter­mi­jn (2 tot 3 weken)? Dan zie ik nu bij de Dow Jones een cor­rec­tie mogelijk tot rond de 8850~8900 pnt wat goed is voor 8%. Bij de AEX zien we de eerste ste­un van belang uitkomen rond de 278 pnt en lat­er de opgaande lijn rond de 272 pnt. Als de index daar naar­toe gaat dan moet die met 8 tot 10% terug.




Zow­el de Dow Jones als de AEX kun­nen dus tussen de 8 en 10% zakken bin­nen 2 a 3 weken, een cor­rec­tie die aan de cri­te­ria van een LEV­EL 3 vol­doen. Daarom heb ik het in mijn mark­t­analy­ses over een LEV­EL 3 cor­rec­tie die eraan komt, deze moet in feite alle vooraanstaande indices op Inter­mar­ket gebied kun­nen dekken. Door dat we aan het begin van deze te verwacht­en cor­rec­tie staan kunt u daar alvast op inspe­len door wat short posi­ties op te nemen. 

Let dan een stop op ongeveer 3% boven de stand van de index waar u op bent ingestapt. Geef de posi­ties dus wat ruimte en tijd om tot zijn recht te komen. 

Guy Boscart
US Markets

Deze analyse/​column staat ook op de Telegraaf, Zie deze link…


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.