...

Op een zonnige aprilavond

10 november 2004, 08:50 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 5 / 12 | (0)

Aan de hori­zon ont­waakt onze Lone Trad­er” weer, hij kijkt even terug naar de tij­den van weleer en her­inert zich een warme aprilavond in 2000. The Lone Trad­er” selecteert ver­halen van han­de­laren die anon­iem bli­jven, dat zijn zow­el pro­fes­sionele als par­ti­c­uliere per­so­n­en. Wilt u ook wat kwi­jt, wat dan ook? Mail uw ver­haal dan svp naar info@​usmarkets.​nl zodat andere beursliefheb­bers kun­nen lezen en het mogelijk herken­nen wat een gevoe­lens de beurs met zich mee kan brengen…


Op een mooie aprilavond!
Op een mooie aprilavond in het gedenkwaardi­ge jaar 2000 zat uw lone trad­er” op een ter­ras­je te prat­en met een vroegere col­le­ga uit Tsjechië. Waarover het gesprek ging weet ik niet meer in detail, zek­er over de toe­tred­ing van genoemd land tot de EU, want dat hing toen al in de lucht. Opeens onder­brak mijn gsm het gesprek en mijn vrouw liet weten dat er iets raars aan de hand was met de Nas­daq.’ Iets raars, zeg dat wel. In één klap tuimelde de Nas­daq Com­pos­ite van zijn 5000-pun­ten­niveau, de dieperik in. 
Opeens smaak­te het amberkleurige bier niet meer en voelde het aangedampte glas onaan­ge­naam kil aan. Och, denk je dan, even een terug­val, erg kan dat niet zijn. Maar diep in je bin­nen­ste weet je dat er een fatale gebeurte­nis plaatsvond. 
Wat te doen? In zeven haas­ten je bro­ker bellen en zeggen dat hij alle posi­ties moet sluiten? Dat is je eerste impuls. Maar… Tot zowat het jaar 2000 was LONG gaan een algemene trend. Je kocht aan­de­len om ze te verkopen als de koers was opgelopen. Zo hoorde dat.
Je moest kalm zijn, geduld hebben. In april 2000 wist ik niet beter dan dat die trend zich eeuwig zou verder zetten. De tech­nolo­gie, meneer. Al die bedri­jven en bedri­jf­jes die de 21ste eeuw instapten, vol vertrouwen en zwaaiend met schit­terende prog­noses, omzetsverwachtin­gen, extrapolaties. 
Dus, wat doe je op zo’n aprilavond? Je ver­dringt het slechte nieuws, hoopt dat het mor­gen terug goed zal gaan, zet je gesprek met de Tsjech verder en stapt dan een restau­rant binnen.
De dag- maand en jaar erop was het echt niet beter. Ons­tu­it­baar was val van Nas­daq. Van­daag, vier en een half jaar na die aprildag in 2000, zweeft de koers rond 2000 pun­ten. En nog zeggen de Mer­rill Lynch­es van deze wereld dat de Nas­daq te duur is.
Zoals jul­lie lone trad­er” zijn er nog velen die nog alti­jd hun won­den likken. Een goede raad: stop met likken en leer swing­traden. Dan speelt het geen rol of je nu LONG of SHORT han­delt. Als je maar swingt. 
The Lone Trader”

Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.