...

Technische conditie AEX verzwakt

28 oktober 2007, 08:53 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 5 / 12 | (0)

Mar­cel Bron­ner ziet wat verzwakkin­gen … Met name op de dag­grafiek … Zoals u gewend bent bek­ijkt hij met u de tech­nis­che con­di­tie van de AEX .…

Tech­nis­che con­di­tie AEX verzwakt

We zijn weer een week verder dus geef ik i.p.v. de lijn­grafiek deze grafiek. De ver­ti­cale lijn­t­jes verbinden de hoog­ste en laag­ste koersen van één maand met elka­ar. Verder heb ik de Fibonac­ci retrace­ment­niveau’s ingetekend.

Er is dus (nog) niets aan de hand, de grafiek ziet er nog steeds goed uit. De koers van de AEX staat ook nog steeds boven het 61,8% niveau.


U kent ze wellicht, zek­er als u mijn col­umn regel­matig leest, maar ik zal de posi­tieve zak­en op deze week­grafiek nog even kort her­halen. De AEX:

1. beweegt bin­nen het sti­j­gende trendkanaal
2. staat boven de paarse sti­j­gende trendli­jn en
3. ook boven de oran­je sti­j­gende hulplijn. 

De afgelopen week heeft de index even het ter­rein onder de rode hor­i­zon­tale ste­un verkent, maar is er in ieder geval boven ges­loten. Dus ondanks verzwakkin­gen (die we zo op de dag­grafiek gaan bek­ijken) ligt de AEX er op de week­grafiek nog steeds goed bij.

Klik voor een dagelijkse update op deze link.

Ten opzicht van een week gele­den is het aan­tal verzwakkin­gen toegenomen. Ik zal ze hieron­der op een rijt­je zetten. De AEX:

1. haalde de top van juli niet
2. brak neer­waarts door de oran­je sti­j­gende trendlijn
3. noteerde lager dan de top uit okto­ber en
4. heeft al een lager top­je en een lagere bodem neergezet.

We zijn nu waarschi­jn­lijk met de tweede lagere top en bodem bezig, maar dat is nog even te vroeg om daar zek­er­heid over te hebben.

Wat ook nog te vroeg is om vast te stellen is de hoofd-schoud­er­for­matie. Kijkt u eens naar de beweg­ing onder de drie donker­groene berg­parabolen. Het zou wel eens een hoofd-schoud­er top­pa­troon kun­nen wor­den! Dit ga ik met u in de gat­en houden, vol­gende week kom ik daar op terug.

Verwacht­ing:

Klik voor een dagelijkse update op deze link.

De AEX is aan het verzwakken. De week­grafiek ziet er (nog) goed uit, maar op de dag­grafiek iets min­der. Even vinger aan de pols houden.

Mar­cel Bronner
© US Markets

Vraag voor Mar­cel? Mail: marcel@​usmarkets.​nl

28 okto­ber 2007.
Onder­getek­ende is tech­nisch anal­ist bij US Mar­kets en schri­jft daar­naast columns, analy­ses en finan­ciële bericht­en. Hij heeft op het moment van schri­jven geen materieel belang of bez­it in de bespro­ken fond­sen of bedri­jven in dit artikel.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.