![](/images/legacy-userimages/userimages/marcel_biotech.jpg)
Bij gebrek aan “mooie” aandelen is het vandaag dus Océ geworden. Zoals u kunt zien en zoals u weet is Océ één van de hype-fondsen geweest. Tot 1998 groeiden de bomen tot in de hemel. Toen hield niemand er rekening mee dat het ook wel eens lager kon. nu, in 2005, weet iedereen dat. Wat een rit omlaag, niet? Vanaf 1998 tot en met 2003 ging het alleen maar lager. Overigens, ook de laatste maanden gaat het alleen maar lager en dat ga ik met u doornemen op de weekgrafiek.
Ik begin met u bij de rode trendlijn. Die ligt over de toppen van 2004 en 2006 en vormt nu een weerstand. Na het neerzetten van de laatste top begon Océ aan een daling die voerde tot aan de oranje stijgende trendlijn en zelfs daaronder. Die oranje lijn was redelijk belangrijk, want het hele herstel vanaf 2003 geschiedde boven die lijn. Nu lijkt Océ echter hard op weg naar de horizontale lijn. Deze (groene) steunlijn ligt rond euro 10,30 en voor Océ vrij belangrijk om daarboven te blijven.
Op de daggrafiek kon eerst de rode dalende trendlijn over de toppen worden getekend. Onder die rode weerstand zakte het aandeel vervolgens door de oranje trendlijn, die tot op dat moment al meerdere malen succesvol als steun had gefungeerd. Let er ook even op hoe mooi de periode erna (bij de oranje pijl) diezelfde lijn als weerstand wordt getest. Inmiddels kan ik een nog steiler dalende trendlijn (paars) tekenen.
Is er dan helemaal geen lichtpuntje? Ik heb voor u gezocht en ook gevonden: de positieve divergentie. De koers zet boven de blauwe lijn een lagere bodem neer, terwijl de RSI onder de grafiek een hogere bodem neerzet. Niet het signaal om nu massaal in Océ te duiken, maar wel om dit aandeel de komende periode goed te volgen, op zoek naar meer puzzlestukjes.
Marcel Bronner
© US Markets