...

TA OCE en Getronics

15 maart 2006, 15:07 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

Van­daag kijkt Mar­cel met u naar twee indi­vidu­ele aan­de­len … Bei­de fond­sen hebben nog opwaarts poten­tieel, dat is dan ook meteen de enige overeenkomst … De aan­de­len die Mar­cel deze keer tech­nisch bek­ijkt zijn OCE en Getron­ics … Van bei­de ziet u de dag­grafiek .…
Tech­nis­che Analyse OCE en Getronics :
Ik begin maar direct met de meest­belovende: Océ.
Aan het begin van het jaar nog op 12 euro, eind februari/​begin maart boven de euro 14,50. Dat is nog eens een sti­jging! Daar­na is het aan­deel in een soort con­sol­i­datiefase terecht gekomen. Dat is zek­er niet onge­bruike­lijk na zo’n sti­jging. De markt/​men moet dan even wen­nen aan dat nieuwe niveau. De koers doet een stap­je terug, de koers loopt weer wat op en dat gaat zo even door. De top­pen en bodems komen steeds iets dichter bij elka­ar te liggen. Die hele beweg­ing is bin­nen de paarse lij­nen te klemmen. 
De patroon bin­nen de paarse lij­nen staat te boek als een con­tin­u­atiepa­troon, dat wil zeggen dat we een uit­braak aan de boven­z­i­jde moeten verwacht­en. En ik kan er in dat geval direct een koers­doel aan verbinden: euro 17. Voor­waarde is natu­urlijk wel dat Océ aan de boven­z­i­jde uitbreekt.
Dan door naar Getro­n­is. Zoals geschreven kan ook dit aan­deel hoger, maar dat ligt toch anders.
Getron­ics bevond zich pri­ma boven de oran­je lijn en liep steeds wat verder op. Begin 2006 zak­te Getron­ics daar even onder om zich ver­vol­gens al snel te her­stellen. Wel werd er enkele weken lat­er een lagere top neergezet, waar ik nu de boven­ste rode lijn over heb getek­end. Vri­jwel direct daarop stortte het aan­deel door zijn hoeven en zak­te onder die oran­je trendli­jn. Bij de groene pijl hield (voor­lop­ig) de dal­ing op en dat is tevens het niveau waar de onder­ste lijn is getek­end. Die ligt daar niet willekeurig, maar is getek­end even­wi­jdig aan de boven­ste rode lijn. Er staan nu dus de eerste con­touren van een dal­end trendkanaal.
Bin­nen dat dal­ende trend­kanaal lijkt er nu wat ruimte naar boven en miss­chien zelfs wel tot aan de oran­je weer­stan­dli­jn. Op moment van schri­jven zie ik dus iets opwaarts poten­tieel voor Getron­ics, hoogst­waarschi­jn­lijk gevol­gd door een (verdere) daling.
Mar­cel Bron­ner
© US Markets
Vraag voor Mar­cel? Mail: marcel@​usmarkets.​nl

15 maart 2006.
Onder­getek­ende is tech­nisch anal­ist bij US Mar­kets en schri­jft daar­naast columns, analy­ses en financiële bericht­en. Hij heeft op het moment van schri­jven geen materieel belang of bez­it in de bespro­ken fond­sen of bedri­jven in dit artikel.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.