Marcel Bronner pakt de lange rente op … Deze is op een vrij cruciaal punt aanbeland … De uitbraak van de (zeer) lange termijn trendlijn staat er al … Nu staat de lange rente ook op het punt om de 2006 top te doorbreken .…
Natuurlijk zijn de banken er als de kippen bij om de hypotheekrente te verhogen, geef ze eens ongelijk. Daarnaast heeft u uw obligaties hoogstwaarschijnlijk al in waarde zien dalen. Dat is allemaal het gevolg van de opgelopen lange rente. December 2006 maar met name januari 2007 lieten een scherp stijgende rente zien. De rode dalende trendlijn lijkt nu definitief gebroken.
Bij de rode pijl hoeft er nu alleen nog maar een doorbraak van de paarse lijn te komen. Op dat moment kunnen we spreken van een officiële hogere bodem en hogere top! De paarse lijn ligt over de juli 2006-top.
De lange rente noteert op de weekgrafiek boven allerlei steunlijnen:
1. de paarse dalende trendlijn
2. de lichtgroene stijgende trendlijn
3. de donkergroene horizontale steunlijn
4. de grijze dalende trendlijn en
5. sinds vorige week ook boven de horizontale oranje lijn op 4,08%.
Welbeschouwd ligt de weg nu open naar de rode weerstandlijn op 4,53%. Dan moet de rente wel boven de oranje lijn blijven.
Van 3,68% naar 4,14%, dat is een (felle) stijging van 46 basispunten! Ook de juli 2006 top is nu opwaarts uitgenomen. U ziet in juli 2006 de lange rente twee keer afketsen op 4,11%. De felle stijging van de afgelopen maanden bracht de lange rente nu tot boven die 4,11%.
De stijging blijkt dus enorm krachtig en het enige zwakke wat ik zie is een negatieve divergentie bij de RSI. De grafiek is echter leidend, dus hecht hier nog niet te veel waarde aan.
Verwachting:
Zolang het de lange rente lukt boven de donkergroene stijgende trendlijn te blijven vrees ik dat we met een nog hogere langere rente rekening moeten houden.
© US Markets