...

TA Fortis: kom in actie, kopers!

6 juni 2006, 12:01 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 6 / 12 | (0)

Pre­cies een week gele­den keek Mar­cel Bron­ner uit­ge­breid naar één aan­deel: ASML … deze keer doet hij dat weer … Hij heeft er een finan­cial uit­gepakt … Een finan­cial die kop­ers nodig heeft! … het aan­deel For­tis heeft per direct kop­ers nodig, want anders… … Durft u het aan? .…
TA For­tis: kom in actie, kopers!
Op de maand­grafiek lijkt de sit­u­atie nog niet zo nijpend. Het aan­deel doet weliswaar is flinke stap terug, maar staat nog steeds boven bei­de ste­un­li­j­nen. De ene is een sti­j­gende trendli­jn stam­mend uit 2003 en de andere is een hor­i­zon­tale die onder twee bodems uit 2000 en 2001 ligt. Biede ste­unen zijn intact en zelfs nog niet getest.
Let u nog wel even op de sit­u­atie bij de Slow Stochat­ics onder de grafiek. Deze dreigt door de rode lijn te zakken en daarmee te verzwakken.
Op de week­grafiek wordt de sit­u­atie al wat duidelijk­er. Zoals zoveel aan­de­len is ook For­tis vanaf 2003 aan het sti­j­gen en in de meeste gevallen, en ook bij For­tis, kan er onder die sti­jging een trendli­jn wor­den getek­end. Bij het groene pijlt­je rechts op de grafiek ziet u dat For­tis deze lange ter­mi­jn­s­te­un­li­jn aan het testen is. Nu begri­jpt u ook dat ik schri­jf dat er kop­ers voor deze finan­cial wor­den gezocht. Indi­en men niet mas­saal gaat kopen, dan bestaat de kans dat de groene lijn neer­waarts wordt door­bo­ken. In dat geval zou er een serieuze verzwakking optre­den. De RSI onde de grafiek geeft overi­gens al het slechte voor­beeld, deze zakt door de rode steunlijn.
Kop­ers gezocht! Ook op de dag­grafiek is het duidelijk waarom men moet gaan kopen.
Eerst waren er de verzwakkin­gen. Lagere top­pen, zie de rode lij­nen. Dan de door­braak van de paarse trendli­jn. Nu staat For­tis op een cru­ci­aal niveau. Het aan­deel is bezig met een test van de licht­groene hor­i­zon­tale ste­un­li­jn op euro 26,70. Een eventuele door­braak betekent per direct dat de groene sti­j­gende trendli­jn vanaf 2003 getest gaat wor­den. Een eventuele door­braak van die lijn zou een klein ram­p­je betekenen.
For­tis heeft dus NU kop­ers nodig. Op moment van schri­jven durf ik dat nog niet, ik durf in dit sta­di­um geen held te zijn. Als u het wel durft dan vind ik u dap­per, mede gezien het geringe opwaarts potentieel. 
Mar­cel Bronner
© US Markets
Vraag voor Mar­cel? Mail: marcel@​usmarkets.​nl

6 juni 2006.
Onder­getek­ende is tech­nisch anal­ist bij US Mar­kets en schri­jft daar­naast columns, analy­ses en finan­ciële bericht­en. Hij heeft op het moment van schri­jven geen materieel belang of bez­it in de bespro­ken fond­sen of bedri­jven in dit artikel.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.