![](/images/legacy-userimages/userimages/marcel_akzo_dsm.gif)
TA DSM en Akzo: lichtpuntjes!
Vanaf eind april ziet u dit aandeel dalen, van hoger dan euro 49 naar ongeveer 39 euro. Dat is toch even een daling van meer dan 10 euro! Op het eerste gezicht lijkt het dus kommer en kwel. Toch wil ik een aantal lichtpuntjes aanstippen. De eerste is een geslaagde test van de donkergroene stijgende trendlijn. Akzo heeft deze lijn aangetikt, is daarna iets opgeveerd en is er sindsdien boven gebleven. Ten tweede ging de zojuist beschreven lagere bodem gepaard met een positieve divergentie, zie de RSI onder de grafiek. Als laatste punt wil ik u vragen even naar de oranje pijl te kijken. Misschien doet u er goed aan een vergrootglas te pakken, want dan kunt u een miniscuul uitbraakje detecteren! De lichtgroene dalende trendlijn wordt nipt doorbroken.
Zo ziet u dat er op de daggrafiek van Akzo langzamerhand wat verbetering komt. Vroege vogels hebben waarschijnlijk al een belangetje of kunnen dat gaan overwegen.
Vervolgens gaan we een blik op de daggrafiek van DSM werpen. Ook DSM heeft fors moeten inleveren, bijna 25%! De overeenkomst met Akzo is dat ook dit plaatje er in eerste instantie belabberd uitziet. Er staan immers lagere toppen en lagere bodems en de rode dalende trendlijn is nog volledig intact. Toch mag ik ook bij DSM lichtpuntjes noemen, die voornamelijk bij de RSI zijn te vinden.
De RSI heeft in eerste instantie de donkergroene dalende trendlijn opwaarts doorbroken en daarna ook nog de horizontale blauwe weerstand. De RSI wil nog wel eens als voorbode van een beweging in de koersgrafiek optreden, dus wellicht dat we wat (meer) van DSM mogen verwachten. De laatste weken laat DSM zich van de goede kant zien, het aandeel is met bijna 2 euro gestegen.
© US Markets