...

TA AEX: verzwakking na verzwakking

4 december 2006, 09:41 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 6 / 12 | (0)

De AEX gaf de laat­ste weken vele sig­nalen van verzwakking af … De tech­nis­che con­di­tie van de index werd zwakker en zwakker … Tijd om weer even met Mar­cel Bron­ner langs de de drie time­frames te lopen .…

TA AEX: verzwakking na verzwakking

Het is opval­lend dat een trendli­jn die in eerste instantie niet enorm veel waarde heeft lat­er toch belan­grijk wordt als weer­stand. Ik doel hier op de oran­je sti­j­gende trendli­jn. Ik heb hem in 2005 over twee pun­ten getrokken, dus de validiteit is niet enorm. De lijn werd met andere woor­den niet 4 tot 10 keer getest als ste­un. Des te mooier is het om te zien dat die lijn in 2006 als weer­stand dienst heeft gedaan!

Op deze maand­grafiek is de AEX hard op weg naar het paarse ste­un­t­je rond 469.

Vorige week had ik al een aan­tal verzwakkin­gen opge­somd, zoals het niet opwaarts uit­ne­men van de rode weer­stand, de neer­waartse door­braak van het sti­j­gende trendli­jn­t­je en de RSI. Daar kun­nen we nu de neer­waartse door­braak van de hor­i­zon­tale ste­un op 480 aan toevoe­gen. De vele sig­nalen noodza­k­en ons steeds voorzichtiger te wor­den met de AEX.

De enorme rij met verzwakkin­gen op de dag­grafiek is al bij een eerdere analyse aan bod gekomen. Ik zal dus proberen niet in her­hal­ing te vallen. Wel zal ik nieuwe ontwik­kelin­gen (lees verzwakkin­gen) melden.

De AEX is inmid­dels duidelijk door de oran­je ste­un net boven 480 gevallen. Daar­na heeft er nog een pull back plaats­gevon­den, maar die was tech­nisch per­fect. Daarmee bedoel ik dat de test van het oran­je lijn­t­je als weer­stand! suc­cesvol was en dat de AEX daar­na weer lager ging. Pas dus op met de AEX, een eerste en ook vrij onbeduidend ste­un­t­je ligt op 468,76.

Wilt u een dagelijkse tech­nis­che analyse-update van de AEX bek­ijken? Surf dan naar de AEX dagelijks”.

Verwacht­ing:
Na zo’n dal­ing is een her­stel­let­je natu­urlijk niet uit­ges­loten. Zolang de AEX echter onder de rode dal­ende trendli­jn bli­jft zie ik dat het ste­un­t­je op 468,76 wel opge­zocht zal gaan worden.

Mar­cel Bronner
© US Markets

Vraag voor Mar­cel? Mail: marcel@​usmarkets.​nl

4 decem­ber 2006.
Onder­getek­ende is tech­nisch anal­ist bij US Mar­kets en schri­jft daar­naast columns, analy­ses en finan­ciële bericht­en. Hij heeft op het moment van schri­jven geen materieel belang of bez­it in de bespro­ken fond­sen of bedri­jven in dit artikel.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.