![](/images/legacy-userimages/userimages/marcel_AEX_2003.jpg)
TA AEX: in blauw kadertje
Tsja, de maandgrafiek. Ik kan er best het een en ander over schrijven, maar heb het gevoel dat ik dan in herhaling val. Alles wat ik zou willen schrijven staat al beschreven in de analyse van 31 juli 2006. Klikt u desgewenst even op voorgaande link om dat gedeelte nog even te bekijken, dan ga ik alvast door met de analyse van de weekgrafiek.
Binnen het stijgende trendkanaal doet de AEX het goed. Het stijgende trendkanaal heb ik met de twee donkergroene stijgende trendlijnen aangegeven.
Bij de groene pijl werd de onderste van de twee lijnen (de steunlijn) getest. Direct daarna werd de paarse lijn opwaarts doorbroken en uiteindelijk ook de oranje lijn. In week 30 zette de AEX een mooie uitbraak neer, het doorbrak de lichtgroene horizontale weerstandlijn. In week 31 is diezelfde lijn rond 450 getest, maar nu als steunlijn. Dat is een fenomeen dat we vaker zien bij de technische analyse, na een doorbraak wordt die lijn opnieuw bereikt, maar dan met een omgekeerde functie. Voormalige weerstand wordt steun en voormalige steun wordt weerstand.
Deze setup zoals die er nu staat zou een goede basis voor een verdere stijging kunnen zijn.
De daggrafiek laat in eerste instantie een barrière zien die een verdere stijging in de weg staat. De AEX noteert helemaal bovenin het stijgende trendkanaal, aangegeven met de twee lichtgroene lijnen. De AEX is daar al eerder aanbeland en er vervolgens op afgeketst. Direct daarna zakte de index door de paarse trendlijn. Toch viel de AEX niet ver weg, eigenlijk werd het 450-niveau getest en die kennen we nog van de weekgrafiek.
Binnen het blauwe kadertje rechts op de grafiek staat een patroontje dat veel weg heeft van een continuatiepatroon. De kans is dus op voorhand reëel aanwezig dat de AEX verder omhoog zal gaan. In eerste instantie zal de AEX dan twee hindernissen moeten nemen:
1. uit het blauwe kadertje breken en direct daarna
2. de bovenste lichtgroene trendlijn doorbreken.
We zullen in deze komende week (week 32) gaan zien of dat zal lukken.
PS. deze analyse werd voorbeurs geschreven.
Bent u benieuwd naar de technische conditie van diverse Euronext-fondsen? Klik dan op
SBM Offshore, ING, RD Shell, Getronics, KPN of Akzo.
© US Markets