...

TA: AEX en lange rente gecombineerd

6 mei 2007, 10:12 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 5 / 12 | (0)

Mar­cel Bron­ner kijkt van­daag naar en de AEX en de lange rente … Bei­den zijn de laat­ste tijd aan een opmars bezig … maar dat gaat niet voor lan­gere tijd samen … Dus welke van de twee gaat buigen voor de ander? .…
TA: AEX en lange rente gecombineerd

Als we in alles geloven, dan kun­nen we ons gaan opmak­en voor een 100% her­s­tel. Met dat laat­ste bedoel ik dan een rit naar het all-time-high” van de AEX. Waar moeten we dan alle­maal in geloven? Dat zouden de vol­gende items zijn:

1. tech­nis­che analyse
2. Fibonac­ci en Fibonac­ci retracementniveau’s
3. de geschiede­nis her­haalt zich
4. de uit­braak door het 61,8% retracementniveau.

Hoe meer mensen (en spec­i­fiek beleg­gers) afhak­en bij het boven­staande rijt­je, des te beter. Des te grot­er ook de kans dat de AEX de rit — met pieken en dalen — gaat doorzetten naar die top uit het jaar 2000.





Hebben we beren op de weg naar boven? Jawel, velen! Bijvoor­beeld aller­lei macro-economis­che rede­nen die ik als tech­nisch anal­ist neer­leg bij de Strate­gen en Fun­da­menteel Anal­is­ten. Als tech­nisch anal­ist kijk ik per­soon­lijk alleen naar de grafieken. Eén van de grafieken is die van de lange rente. Hieron­der ziet u de dag­grafieken van de AEX en de lange rente. Bei­den hebben zich de afgelopen peri­ode druk bezig gehouden met stijgen. 
Nu gaat de kruik net zolang te water tot die barst. Met andere woor­den, een als­maar doorsti­j­gende AEX en lange rente is niet mogelijk. Eén van bei­den zal vroeg of laat toe moeten geven. Welke van de twee dat wordt weet ik nog niet, maar het is goed de vinger aan de pols te houden. De AEX heeft afgelopen vri­jdag (4 mei) de hoog­ste slotko­ers sinds augus­tus 2001 neergezet, die lijkt dus verder omhoog te willen. De lange rente is recent in een zijwaartse fase terecht­gekomen. Dat kan net zo makke­lijk een omkeer van de sti­jging inlu­iden als een voortzetting van die sti­jging. Zek­er iets om in de gat­en te houden! 

Klik voor een dagelijkse update van de AEX op deze link.






Verwacht­ing:
De AEX lijkt met de hoog­ste slotko­ers sinds augus­tus 2001 het sein te geven hoger te willen. De rente zit even in een twi­jfelfase. Welke van de twee gaat buigen?

Klik voor een dagelijkse update op deze link.

Mar­cel Bronner
© US Markets
Vraag voor Mar­cel? Mail: marcel@​usmarkets.​nl

6 mei 2007.
Onder­getek­ende is tech­nisch anal­ist bij US Mar­kets en schri­jft daar­naast columns, analy­ses en finan­ciële bericht­en. Hij heeft op het moment van schri­jven geen materieel belang of bez­it in de bespro­ken fond­sen of bedri­jven in dit artikel.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.