...

Suiker: weerstand uitnemen?

28 oktober 2007, 09:29 | US Markets Redactie | leestijd: 4 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

Afgelopen week gin­gen de edel­met­al­en er verder op vooruit. Zil­ver door­brak vri­jdag zijn weer­stand en kan nu de vol­gende weer­stand tegen 15 gaan testen. Daar ligt ook de all-time high en gezien het koerspa­troon twi­jfel ik er niet aan dat die high zal uitgenomen wor­den. Dins­dag is er de Fed-ver­gader­ing en mogelijks zien we dan wel even een cor­rec­tie bij de edel­met­al­en. Ook de euro zie ik een cor­rec­tie door­mak­en. Bij de soft-com­modi­ties hou ik katoen verder in de gat­en met het oog op een opwaartse uit­braak, koffie ligt terug op zijn 200-daags gemid­delde en kan een vol­gende sti­jgings­golf inzetten…


Suik­er: weer­stand uitnemen?

Verleden week wees ik er op dat de katoen­pri­js aanstal­ten maakt opwaarts uit te breken. Aan het beeld is nog niets gewi­jzigd en ik bli­jf dus reken­ing houden met een nakende uitbraak.

He is in dezelfde zin dat ik deze week de suik­er­pri­js onder de aan­dacht breng. Suik­er zit tegen een hor­i­zon­tale weer­stand aan te duwen.

We nemen er naar gewoonte onze heli­copter bij voor een breed overzicht:

Die kwartaal­grafiek vertelt me weinig in dit geval maar ze is alti­jd inter­es­sant omdat ze ons duidelijk laat zien waar de sig­nif­i­cante ste­un- en weer­stand­sniveaus zich situeren. 11 en 12 usd zijn duidelijke weer­standen. Duidelijke ste­un is er bij 9 en bij 10 usd.

De maand­grafiek vertelt ons al iets meer. We zien een duidelijke sti­j­gende sym­metrische driehoek. In die driehoek zijn de koersen al der­mate naar de apex opgeschoven en vanu­it onze TA-the­o­rie mogen we dus een uit­braak verwacht­en. De driehoek geeft de richt­ing van de uit­braak aan en die is in dit geval dus te verwacht­en aan de bovenkant. De macd ligt bij een steunzone.

De week­grafiek toont ons een paar inter­es­sante gegevens. Allereerst is er de dal­ende wig waar­van de weer­stand­sli­jn enkele weken gele­den opwaarts werd uitgenomen. Koers­doel bekeken vanu­it de wig ligt dus op 12 (een wig stu­urt de koersen terug naar de oor­sprong van de figuur)

We zien tevens de sti­j­gende sym­metrische driehoek die we ook in de maand­grafiek kon­den inteke­nen. Gaan we van de veron­der­stelling uit dat we het sti­j­gend kanaalt­je vol­gen dan ligt de bovenkant van dat kanaalt­je dicht­bij het koers­doel van 12 usd. 12 usd hoeft geen eind­punt te wor­den in de sti­jging maar er ligt wel een forse hor­i­zon­tale weer­stand. Dus op dit niveau kri­j­gen we wel enig weer­w­erk. De macd gaf een posi­tieve diver­gen­tie en die indi­ca­tor staat nu op het punt zijn 0‑lijn te kruisen. Ik ga er dus van uit dat dat een opwaartse uit­braak niet lang meer op zich zal lat­en wachten. 

In de dag­grafiek zagen we afgelopen vri­jdag een forse rode can­dle. De hor­i­zon­tale weer­stand geeft dus duidelijk weer­stand maar wan­neer die wordt uitgenomen dan verwacht ik ook kracht achter de beweg­ing en ik ga er dus vanu­it dat een door­braak van de hor­i­zon­tale weer­stand best een snelle sti­jging richt­ing mijn koers­doel kan inhouden.

In deze tweede grafiek eve­neens op dag­ba­sis zien we dat de gemid­delden ombuigen naar een sti­j­gende trend. De Heikin laat ons de afgelopen dagen een opeen­vol­ging zien van groene blok­jes. Een sti­j­gend trend­je dus.

Con­clusie:

We houden suik­er in de gat­en omdat de tech­nis­che sig­nalen er op wijzen dat we ter­dege reken­ing moeten houden met een opwaartse uit­braak. Het eerste koers­doel bij een uit­braak ligt bij 12 usd. Wordt de 12usd-grens uitgenomen naar boven toe dan kan suk­er terug naar 1516 usd.

We kun­nen op een sti­jging inspe­len via tur­bos maar in aan­merk­ing genomen dat meerdere softs een posi­tief beeld lat­en zien kun­nen lan­gere ter­mi­jn­be­leg­gers best eens over­we­gen een cer­ti­fi­caat te nemen. 

de link naar tur­bos: en let er op…de stop niet te dicht nemen en desnoods je eigen stop gebruken (men­tale stop want een stop in de markt vertrouw ik niet)

http://​www​.abnam​ro​mar​kets​.nl/​N​L​/​S​h​o​w​p​a​g​e​.​a​s​p​x​?​p​a​g​eID=4

De link naar de cer­tifi­cat­en: ik geef de link naar alle grond­stof­fencer­tifi­cat­en omdat er meerdere cer­tifi­cat­en bestaan die op grond­stof­fen gericht zijn.

http://​www​.abnam​ro​mar​kets​.nl/​N​L​/​S​h​o​w​p​a​g​e​.​a​s​p​x​?​p​a​g​eID=4

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist zit long suik­er, koffie, edelmetalen.


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.