![](/images/legacy-userimages/userimages/plaatje-wall-street-1_guy.gif)
De S&P 500 op prima moment om te draaien, tenminste als we de chart en de volumes goed bekijken … Als de index nog door weet te stoten door overoptimisme dan kan er een nieuwe bubbel ontstaan … Zo niet, dan onverbiddelijk 7 tot 10 en zelfs 12% terug op vrij korte termijn … De komende dagen komen er veel cijfers naar buiten, die kunnen een beter licht op de zaak laten schijnen … Een analyse van de S&P 500 ….
De S&P 500 moet nu opletten !
De S&P 500 speelt met een zware weerstand op dit moment, kan de index verder omhoog of niet? Het zal moeilijk worden door de hindernis maar uitsluiten kunnen we het niet binnen een markt als deze waar veel mogelijk is maar ook veel kapot kan gaan. De particuliere belegger keert terug terwijl de grote belggers wat aan de kant blijven, dat zien we aan de volumes die toch tegenvallen bij een stijging door een weerstand ofwel niveaus die we al jaren niet meer hebben gezien. Een 1,5 keer het normaal volume zou dan moeten worden bereikt op Wall Street maar dat halen we bij lange na niet. Ook de afgelopen dagen viel dat tegen. Dus daarom hou ik het op een onbetrouwbare uitbraak ofwel een “Bull Trap”.
De weerstand rond de 1360~1365 pnt kan de index dus nog tegenhouden voor een verdere stijging, er hoeft niet veel te gebeuren om een grote beweging omlaag te veroorzaken zowel technisch als fundamenteel.
Als we het technisch bekijken hebben we de zware weerstand en de oplopende steunlijn onder de bodems vanaf begin juli die nu al rond de 1255 pnt uitkomt. Die lijn ligt dus minder dan 1% onder de huidige stand van de index, en het grote gevaar ervan is dat er onder deze lijn 105 pnt neerwaarts potentieel ligt te wachten. Als de S&P 500 1% zakt dan krijgen we er een daling van 10% achteraan tot de oplopende steunlijn onder de bodems vanaf medio 2004. Dat is natuurlijk een van de redenen dat de index dicht bij huis moet blijven en in feite niet mag zakken. Helaas kunnen de diverse cijfers die vanaf volgende week binnendruppelen daar het nodige aan doen. Zakken we dan zal het snel gaan, en om de stijging vast te houden moeten die cijfers veel beter worden dan de markt verwacht. Dat is gelijk de fundamentele kant van het verhaal.
U merkt het, moeilijker kan bijna niet want er is al heel wat krediet genomen op wat er aan zit te komen, alleen 100% meevallende rapportages kunnen de hoogte van Wall Street een steun in de rug geven, zo niet dan “fasten your seatbelts”.
Guy Boscart
US Markets