...

Olie: Kans op verdere stijging

6 april 2008, 12:35 | US Markets Redactie | leestijd: 2 minuten | moeilijkheid: 7 / 12 | (0)

In de grond­stof­fen weinig sig­nalen afgelopen week waar we echt iets mee kon­den aan­van­gen. Kop­er springt er posi­tief uit. Nat­ur­al gas heeft een top gezet. De edel­met­al­en doen het even niet en ik verwacht daar een tweede poot in de dal­ing onder dien ver­stande dat voorzichtigheid aangewezen is omdat we mogelijks toch nog een verdere verzwakking kri­j­gen op korte ter­mi­jn in de euro/​usd. Een­zelfde voorzichtigheid zou ik aan de dag leggen met de oliepri­js want die blijkt eerder een cor­rec­tieve beweg­ing te hebben gezet. Een verdere sti­jging valt dus zek­er niet uit te sluiten…

Olie: Kans op verdere stijging

Ik toon zoals elke week de crb-futures. Afgaande op de macd zien we dat een verdere dal­ing meest logisch is. In de koers­grafiek zien we wel ste­un. Wan­neer die door­bro­ken wordt dan kun­nen we een verdere dal­ing verwachten.

In de kwartaal­grafiek van de olie zien we dat de sti­j­gende trend gehand­haafd bli­jft. Mijn koers­doe­len 110120 usd die ik in deze analy­ses eenals in de TA-sec­tie heb ver­meld bli­jven dus staan.

In de maand­grafiek zien we dat die 110 usd tegen een Fibo-niveau aan­ligt. Dat wordt dus toch een harde noot om te krak­en. En…zien we daar niet tussen de trendli­j­nen een figu­ur die ons aan een sti­j­gende wig doet denken -)

Het zou best kun­nen met die sterk overgekochte macd.

Waarom ver­meld ik die mogelijkheid tot een end­ing diag­o­nal? Wel­nu, we zien in de macd de mogelijkheid tot de vorm­ing van een negatieve diver­gen­tie. En…doet U eens de moeite de gol­ven te tellen vanaf de bodem van jan­u­ari -) Dan stelt U net zoals ik wellicht vast dat we in een vijfde golf bezig zijn. We kun­nen met de oliepri­js dus weer naar de weer­stand­sli­jn toe en die ligt iets boven de 110 usd.

In de dag­grafiek zien we dat de macd de beweg­ing in de koers­grafiek reeds lang niet meer onder­s­te­unt. Het momen­tum is dus weggevallen. In de koers­grafiek zien we een sym­metrische driehoek. Op deze plaats zou ik veeleer veron­der­stellen dat dit geen voortzettingspa­troon zal zijn. Nu hebben koers­fig­uren soms de onhebbe­lijke gewoonte zich te trans­formeren naar een ander patroon en dan zouden we hier van de veron­der stelling mogen uit­gaan dat een dubbel­top er best in zit.

Con­clusie: olie gaat hoger en plaatst wellicht een dubbel­top. Gezien de end­ing diag­o­nal is een hoger top­je richt­ing 115/​120usd zek­er mogelijk. Dat er daar­na een dal­ing moet vol­gen is gezien het ver­loop van de macd logisch.

Nog even wacht­en dus en bij verdere sti­jging uitk­ijken naar shorts.

Edwin Van­damme

US Mar­kets

Anal­ist heeft geen posi­ties in olie. (te glibberig -)


Reageren

Anonieme comments achterlaten is niet toegestaan. Hiervoor moet u ingelogd zijn. Login »
Turbo’s zijn complexe instrumenten en brengen vanwege het hefboomeffect een hoog risico mee van snel oplopende verliezen. 7 op de 10 retailbeleggers verliest geld met de handel in turbo’s. Het is belangrijk dat u goed begrijpt hoe turbo’s werken en dat u nagaat of u zich het hoge risico op verlies kunt permitteren.