![](/images/legacy-images/images/guy/guy7.gif)
Olie eerst terug, dan naar de 100+ dollar per vat?
Olievat
De prijs van een vat ruwe Olie volgen we op de voet zoals u als vaste bezoeker al weet, daarom werd het tijd om de situatie vandaag de dag opnieuw te beoordelen. Zeker nu de top in de buurt van de 97 dollar er staat, een top die ik ook heb aangegeven toen de Olie midden oktober nog rond de 85~87 dollar stond. Ik noemde toen 2 targets, de 93~94 en de 97~98 dollar, het werd de hoogste zoals we nu weten.
Vanaf een top komt er meestal een daling, en bij de Olie weten we dat een daling telkens ongeveer 10 tot 12 dollar kan bedragen. Nemen we vanaf de top rond de 98 dollar die 10 tot 12 dollar als richtpunt dan komen we uit tussen de genoemde zone 87,5 of 85 dollar. Die 85 dollar heb ik voor de top al aangegeven, toen ging ik uit van een mogelijk hoogste stand rond de 97 dollar.
Het is een formule die ik al jaren toepas op het verloop van de Olie en vaak komt de verwachting dan ook uit. Om er SHORT op te gaan was het deze keer moeilijk, wel kunnen we kijken om er een LONG positie op in te nemen tussen de 85 en 87,5 dollar voor de mogelijke rit tot de 100 of zelfs 103 dollar. De leden kunnen hier bericht over verwachten.
AMEX Oil Index:
Waar we ook telkens naar kijken is naar de AMEX Oil Index, en die blijft voorlopig nog tussen de 1400 en 1550 pnt hangen. De kansen liggen ook hier bij een uitbraak waardoor de index op zijn minst 100 pnt zal bewegen in die richting. Dus bij een uitbraak naar beneden toe zie ik de index snel tot de 1300 pnt terug zakken, daar komt ook de lijn onder de bodems uit, bij een uitbraak boven de 1550 pnt wat ook mogelijk blijft zal de index snel de 1650 pnt gaan opzoeken. Toch eerst omlaag kijken nu denk ik, ook omdat de Olie nog wat lager kan en vooral de aandelenmarkt verder kan terugvallen. We houden u op de hoogte, en u weet dat we ook deze index kunnen inzetten met een Turbo.
The United States Oil Fund ETF
Als laatste neem ik ook de Tracker United States Oil Fund eens erbij, dit fonds volgt de Olie vrijwel 1 op 1 zoals u kunt zien op de grafiek. Voor wie denkt dat de Olie op lange termijn nog veel hoger gaat een aanrader.
Guy Boscart
US Boscart