Kon. Olie breekt uit boven de 44 euro, kan het fonds nu eindelijk bevestigen?
De poging van Kon. Olie om door de 44 euro te stoten ziet er sterk uit, de zware weerstand waar het fonds al enkele maanden mee worstelt werd nu eindelijk doorbroken met behoorlijk wat kracht. Uiteraard moet die uitbraak nog worden bevestigt de komende dagen, die 44 euro zal nog wel worden teruggetest om daar te laten zien of het fonds een vervolg kan maken richting de 45 euro en hoger richting de 47,5 euro. Mocht de koers weer onder de 44 euro zakken dan was de uitbraak van korte duur, een terugval binnen de tradingrange tussen eerst de 42 en 44 euro en wat ruimer genomen tussen de 40 en 44 euro.
Veel zal afhangen van de cijfers die volgende week worden gepresenteerd, deze kunnen het fonds maken of breken. Lees hierbij, de uitbraak bevestigen of neutraliseren. Ook kijken we naar het verloop van de olieprijs, die stond de gehele week rond de 50 dollar per vat wat hoog is. Dit zorgt natuurlijk ook voor een positieve impuls bij de oliefondsen. De verwachting is dat de olie toch wat zal terugkrabbelen de komende week. Dit samen met de cijfers kan ervoor zorgen dat het fonds de tradingrange weer gaat opzoeken.
De indicatoren staan hoog en overbought, daar kan wat correctie op komen. De terugtest van de 43,5~44 euro zal hier wel wat rust in kunnen brengen.
Guy Boscart